فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  تاثیر شامپوهای دارای سولفات برروی موهای شما

  تاثیر شامپوهای دارای سولفات برروی موهای شما

  تاثیر شامپوهای دارای سولفات برروی موهای شما

  به ندرت زنان مشکلات موهای خود را به شامپوهایی که استفاده می کنند ربط می دهند و فکر می کنند مشکل موهای آن ها از جای دیگری است. با این حال ، مواد تشکیل دهنده حباب ها ممکن است باعث ریزش مو ، التهاب ، محو شدن رنگ مو ، شکستن و خشکی سر شوند.

  مواد کف کننده در اکثر شامپوها سولفات نامیده می شوند. در گذشته ، این شامپوها در مواقع ضروری برای پاک کردن لایه های اسپری مو و ژل مورد استفاده قرار می گرفتند. روغن های طبیعی سر شما به سر و موهای شما کمک می کنند اما شامپوهای دارای سولفات باعث خشک شدن موها و سر شما می شوند.

  شامپو بدون سولفات برای موهای شما چه می کند؟ شامپوهای بدون سولفات حاوی پاک کننده های کم کف و مواد آبرسان طبیعی هستند که به آرامی موها و پوست سر شما را تمیز و تغذیه می کنند. تمایز بین شامپوهای بدون سولفات و با سولفات می تواند به طور کلی بر موهای سر شما و سر شما تاثیر مستقیم بگذارد.

  تاثیر شامپوهای دارای سولفات برروی موهای شما

  سولفات ها نوعی سورفکتانت هستند ، ترکیبی از مولکول ها که روغن و خاک را جذب کرده و آن را از مو و پوست سر جدا می کند. سورفکتانت ها وقتی با آب مخلوط می شوند ، کشش سطحی مایع را به حداقل می رسانند و اجازه می دهند ذرات خارجی از بدن شما خارج شوند. مشکل سورفکتانت سولفات این است که آنها بی رویه عمل می کنند و روغن ها و پروتئین های طبیعی شما را از بین می برند و موها و پوست سر شما را خشک و بدون محافظت می کنند.

  صدها ترکیب سولفات وجود دارد ، اما بیشترین استفاده در محصولات آرایشی عبارتند از سدیم لورت سولفات (SLES) ، سدیم لوریل سولفات (SLS) و سولفات لورن آمونیوم (ALS).

  چگونه سولفات می تواند به موهای شما آسیب برساند

  سولفات ها می توانند برای موهای هر کسی مضر باشند ، اما اکثر مردم از این شامپوها استفاده می کنند. تغییرات فیزیولوژیکی ناشی از یائسگی می تواند باعث ریزش مو ، کاهش تولید ملانین ، کوچک شدن فولیکول ها و کاهش جذب پروتئین و ویتامین شود اما تاثیر و مضر بودن شامپوهای دارای سولفات را نیز نباید دست کم گرفت.

  تاثیر شامپوهای دارای سولفات برروی موهای شما

  سن ، لایه خارجی کوتیکول موهای شما را ضعیف می کند و شامپوهای سولفاته قدرت آنها را بیشتر می کند. سولفات ها سلول های کوتیکول شبیه به زونا را از بین می برند و آنها را از هم جدا می کنند و باعث بلند شدن و کج شدن آنها می شود و قشر داخلی رشته مو شما در معرض گرما یا رطوبت مخرب قرار می گیرد. تارهای موی شما مستعد شکستگی و فر شدن موها می شوند.

  چگونه سولفات می تواند به پوست سر شما آسیب برساند

  غدد چربی که در پایه فولیکول های شما قرار دارند ، سبوم ، ترکیبی پیچیده از قندها ، موم ها ، اسیدهای چرب و سایر مواد شیمیایی طبیعی تولید می کنند. سبوم ضد آب بوده و از پوست سر شما در برابر از دست دادن رطوبت و عوامل بیماری زا محافظت می کند.

  غدد چربی سر شما با افزایش سن چربی کمتری تولید می کنند و باعث خشک شدن موها و تحریک پوست سر می شوند. شامپوهای سولفات چربی مورد نیاز پوست سالم را از بین می برد و پوست شما را در برابر التهاب ، بثورات و عفونت آسیب پذیر می کند.