فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  انواع قارچ پوستی(بخش اول)

  انواع قارچ پوستی(بخش اول)

  انواع قارچ پوستی(بخش اول)

  راش قرمز، خارش دار و پوسته پوسته می‌تواند ناخوشایند باشد و شما را دیوانه کند. اما بیشتر عفونت‌های قارچی خطرناک نیستند و معمولاً می‌توانید آنها را به راحتی با کرم‌ها درمان کنید. اگر به طور معمول مبتلا به عفونت‌های قارچی مکرر می‌شوید، با پزشک خود در مورد چگونگی جلوگیری از عود راش‌ها صحبت کنید.

  قارچ پوست چیست؟

  قارچ یک موجود کوچک مانند کپک است. قارچ‌ها همه جا هستند، در هوا و آب و روی بدن انسان. حدود نیمی از قارچ‌ها مضر هستند. اگر یکی از قارچ‌های مضر روی پوست شما فرود آید، می‌تواند باعث عفونت قارچی شود. ممکن است دچار بثورات پوستی یا احساس خارش شوید.

  چه کسانی در معرض خطر ابتلا به بثورات قارچی هستند؟

  هر کسی ممکن است دچار بثورات قارچی شود. عفونت‌های سطحی پوست و ناخن به‌عنوان شایع‌ترین شکل عفونت ذکر می‌شوند که در هر زمان 20 تا 25 درصد از جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار می‌دهند. در صورتی که:
  • سیستم ایمنی ضعیفی دارید (به عنوان مثال، اگر داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی مصرف می‌کنید، بیماری دارید که سیستم ایمنی را ضعیف می‌کند یا تحت شیمی درمانی هستید).
  • آنتی بیوتیک‌های طولانی مدت یا با دوز بالا مصرف کنید
  • اضافه وزن داشته باشید
  • دیابت داشته باشید
  • یک محصول جدید مراقبت از پوست را امتحان کنید
  • به شدت عرق کنید
  • حامله باشید

  بثورات قارچی چگونه به نظر می‌رسد؟

  عفونت قارچی پوست اغلب قرمز روشن به نظر می‌رسد و می‌تواند در یک منطقه بزرگ پخش شود. بثورات پوستی قارچی نیز ممکن است دارای ویژگی‌هایی از جمله:
  • رنگ شدیدتر در حاشیه
  • مقیاس شدیدتر در مرز
  • ضایعات کوچکتر و مشخص تر (پوستول) در لبه‌های ناحیه بثورات

  بثورات قارچی در کجا ظاهر می‌شود؟

  بثورات می‌تواند در هر جایی از بدن، از جمله ناخن‌ها ظاهر شود. در نواحی دارای چین‌های پوستی مانند کشاله ران، باسن یا ران‌ها شایع‌تر است.

  خرید محصولات ترمیم کننده پوست

  انواع قارچ پوستی(بخش اول)

  انواع مختلف بثورات پوستی چیست؟

  نام پزشکی عفونت قارچی پوست کچلی است. انواع عفونت‌های قارچی عبارتند از:
  • پای ورزشکار: شایع ترین نوع عفونت قارچی است، این بیماری اغلب زمانی گسترش می‌یابد که افراد با پای برهنه در حمام‌های عمومی یا رختکن راه می‌روند. پوست بین انگشتان پا سفید می‌شود و شروع به کنده شدن می‌کند. پای ورزشکار می‌تواند بر روی کف پا (پایین) نیز تأثیر بگذارد.
  • قارچ ناخن: این عفونت یک مشکل شایع پا است . معمولاً ناخن‌های پا را درگیر می‌کند که زرد و ضخیم می‌شوند و به راحتی می شکنند.
  • خارش جوک: بثورات ناحیه کشاله ران، خارش جوک مردان را بیشتر از زنان مبتلا می‌کند.
  • کرم حلقوی پوست سر: این بثورات بیشتر در کودکان ایجاد می‌شود. باعث ریزش مو می‌شود، اما با درمان مناسب، موها معمولاً دوباره رشد می‌کنند.
  • کرم حلقوی: این نوع قارچ در هیچ دسته دیگری قرار نمی‌گیرد. بثورات اغلب به شکل حلقه‌ای شکل می‌گیرند.

  خرید محصولات مراقبت از پوست

  علائم و علل

  چه چیزی باعث ایجاد بثورات قارچی می‌شود؟

  هنگامی که پوست شما با یک قارچ مضر تماس پیدا می‌کند، عفونت می‌تواند باعث ظاهر شدن بثورات شود. به عنوان مثال، اگر یک جفت کفش را از فردی که مبتلا به قارچ پای ورزشکار است قرض بگیرید، قارچ ممکن است با پای شما تماس پیدا کند و شما را مبتلا کند. بثورات اغلب از فردی به فرد دیگر یا از حیوانی به فرد دیگر با تماس مستقیم منتقل می‌شوند.

  علائم بثورات قارچی چیست؟

  بثورات قارچی اغلب قرمز و خارش دار یا با سوزش همراه است. ممکن است برجستگی‌های قرمز و متورم مانند جوش یا لکه‌های پوسته پوسته داشته باشید.

  تشخیص و آزمایشات

  بثورات قارچی چگونه تشخیص داده می‌شود؟

  یک پزشک ممکن است بتواند با مشاهده راش قارچی و پرسش در مورد علائم شما، راش قارچی را تشخیص دهد. در بسیاری از مواقع، تشخیص را می‌توان با بررسی خراشیدن مقیاس زیر میکروسکوپ تایید کرد. در برخی موارد، ممکن است برای شناسایی یک قارچ خاص و کمک به تعیین بهترین درمان برای شما، به آزمایش کشت قارچ نیاز داشته باشید. در طول آزمایش کشت قارچ، پزشک شما ممکن است نمونه کوچکی از پوست (بیوپسی) یا مایع (آسپیراسیون) بگیرد. برای عفونت‌های شدید، ممکن است نیاز به آزمایش خون داشته باشید.

  مطالب کاملتر در مقاله بعدی