فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  اثرات اضطراب

  اثرات اضطراب

  اثرات اضطراب

  همه افراد گهگاهی دچار اضطراب می‌شوند، اما اضطراب مزمن می‌تواند کیفیت زندگی شما را مختل کند. در حالی که شاید بیشتر به دلیل تغییرات رفتاری شناخته شده باشد، اضطراب می‌تواند عواقب جدی بر سلامت جسمانی شما نیز داشته باشد.

  اثرات اضطراب بر بدن

  اضطراب بخشی طبیعی از زندگی است. برای مثال، ممکن است قبل از صحبت در یک گروه یا در یک مصاحبه شغلی، احساس اضطراب کرده باشید. در کوتاه مدت، اضطراب تنفس و ضربان قلب شما را افزایش می‌دهد و جریان خون را به مغز شما، جایی که به آن نیاز دارید، متمرکز می‌کند. این واکنش فیزیکی شما را برای رویارویی با یک موقعیت شدید آماده می‌کند.

  با این حال، اگر خیلی شدید شود، ممکن است احساس سبکی سر و حالت تهوع داشته باشید. یک حالت اضطراب بیش از حد یا مداوم می‌تواند تأثیر مخربی بر سلامت جسمی و روانی شما داشته باشد. اختلالات اضطرابی ممکن است در هر مرحله از زندگی رخ دهد، اما معمولا از میان سالی شروع می‌شود. زنان بیشتر از مردان به اختلال اضطراب مبتلا می‌شوند.

  تجربیات پر استرس زندگی ممکن است خطر ابتلا به اختلال اضطراب را نیز افزایش دهد. علائم ممکن است بلافاصله یا سالها بعد شروع شود. داشتن یک بیماری جدی پزشکی یا یک اختلال مصرف مواد نیز می‌تواند منجر به اختلال اضطراب شود.

  انواع مختلفی از اختلالات اضطرابی وجود دارد. آنها عبارتند از:

  اختلال اضطراب فراگیر (GAD)

  GAD با اضطراب بیش از حد بدون هیچ دلیل منطقی مشخص می‌شود. انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا (ADAA) تخمین می‌زند که GAD حدود 6.8 میلیون بزرگسال آمریکایی را در سال تحت تأثیر قرار می‌دهد. GAD زمانی تشخیص داده می‌شود که نگرانی شدید در مورد چیزهای مختلف شش ماه یا بیشتر طول بکشد. اگر یک مورد خفیف دارید، احتمالاً می‌توانید فعالیت‌های عادی روزانه خود را انجام دهید. موارد شدیدتر ممکن است تأثیر عمیقی بر زندگی شما داشته باشد.

  اختلال اضطراب اجتماعی

  این اختلال شامل ترس فلج کننده از موقعیت‌های اجتماعی و قضاوت یا تحقیر شدن توسط دیگران است. این فوبیای اجتماعی شدید می‌تواند احساس شرمندگی و تنهایی را در فرد ایجاد کند. ADAA خاطر نشان می‌کند که حدود 15 میلیون بزرگسال آمریکایی با اختلال اضطراب اجتماعی زندگی می‌کنند. سن معمول در شروع حدود 13 سال است. بیش از یک سوم از افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی یک دهه یا بیشتر صبر می‌کنند تا به دنبال کمک باشند.

  اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)

  PTSD پس از مشاهده یا تجربه چیزی آسیب زا ایجاد می‌شود. علائم می‌توانند بلافاصله شروع شوند یا سال‌ها به تعویق بیفتند. علل رایج شامل جنگ، بلایای طبیعی یا حمله فیزیکی است. اپیزودهای PTSD ممکن است بدون هشدار ایجاد شوند.

  اختلال وسواس اجباری (OCD)

  افراد مبتلا به OCD ممکن است با تمایل به انجام مناسک خاص (اجبارها) بارها و بارها احساس غرق شدن کنند یا افکار مزاحم و ناخواسته‌ای را تجربه کنند که می‌تواند ناراحت کننده باشد (وسواس). اجبارهای رایج شامل شستن معمولی دست‌ها، شمردن یا بررسی چیزی است. وسواس‌های رایج شامل نگرانی در مورد تمیزی، تکانه‌های تهاجمی و نیاز به تقارن است.

  فوبیاها

  اینها عبارتند از ترس از فضاهای تنگ (کلاستروفوبیا)، ترس از ارتفاع (آکروفوبیا)، و بسیاری دیگر. ممکن است میل شدیدی برای اجتناب از شی یا موقعیت ترسناک داشته باشید.

  اختلال هراس

  این باعث حملات پانیک، احساسات خود به خودی از اضطراب، وحشت، یا عذاب قریب الوقوع می‌شود. علائم فیزیکی شامل تپش قلب، درد قفسه سینه و تنگی نفس است. این حملات ممکن است در هر زمانی رخ دهد. شما همچنین می‌توانید نوع دیگری از اختلال اضطراب را همراه با اختلال هراس داشته باشید.