فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  9 درمان خانگی برای نیش پشه (قسمت اول)

  9 درمان خانگی برای نیش پشه (قسمت اول)

  9 درمان خانگی برای نیش پشه (قسمت اول)

  نیش پشه نشانه بارز هوای گرمتر است. اگرچه نیش‌ها اغلب بی‌ضرر هستند، اما برخی از آنها می‌توانند عوارضی ایجاد کنند. پشه‌ها به دلیل جذب خون انسان نیش می‌زنند. نیش، که ممکن است تا ساعت‌ها بعد ظاهر نشود، برآمدگی ایجاد می‌کند که معمولاً متورم، درد یا خارش دار است. پشه‌ها می‌توانند ناقل بیماری باشند، اگرچه احتمال آلوده شدن توسط پشه تا حد زیادی به محل زندگی شما بستگی دارد. یکی دیگر از مشکلات نادر ناشی از نیش پشه، واکنش جدی به خود نیش است.

  اگر نیش پشه دارید و علائم واکنش آلرژیک مانند کهیر، مشکل در تنفس یا تورم گلو را دارید، فوراً با پزشک تماس بگیرید. هنگامی که پشه شما را نیش می‌زند، ممکن است بلافاصله آن را احساس نکنید. اما برآمدگی‌ای که نیش از خود به جای می‌گذارد همراه با خارش مداوم است که می‌تواند برای روزها باقی‌بماند. کرم‌ها و پمادها می‌توانند کمک کنند، اما می‌توانید خارش را با چیزهایی که احتمالاً از قبل در خانه‌تان وجود دارد، بهبود ببخشید.

  1. بلغور جو دوسر

  یک راه حل برای نیش پشه، بلغور جوی دو سر است که بلغور جو دوسر می‌تواند خارش و تورم را تسکین دهد زیرا حاوی ترکیبات خاصی است که ضد تحریک می‌باشد. مقداری خمیر را با قاشق روی یک پارچه بریزید و آن را به سمت پایین روی پوست تحریک شده حدود 10 دقیقه نگه دارید. سپس محل را تمیز کنید. اگر لقمه‌های زیادی دارید، به جای آن حمام جو دوسر را امتحان کنید . یک فنجان بلغور جو دوسر یا جو دوسر آسیاب شده را در یک وان پر از آب گرم قرار دهید. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی لوله کشی، ممکن است بخواهید جو را ابتدا در یک پارچه پنیر یا پارچه سبک دیگری ببندید.

  9 درمان خانگی برای نیش پشه (قسمت اول)

  2. یخ خرد شده

  دمای سرد و یخ می‌تواند التهاب را کاهش دهد. سرما همچنین پوست را بی حس می‌کند که می‌تواند به شما تسکین فوری اما کوتاه مدت بدهد. آکادمی پوست آمریکا (AAD) استفاده از یک پارچه سرد و مرطوب یا کیسه یخ را برای تسکین خارش ناشی از نیش پشه توصیه می‌کند. یک کیسه یخ خرد شده نیز می‌تواند به خوبی کار کند. یخ را مستقیماً روی پوست خود قرار ندهید، زیرا ممکن است باعث آسیب شود. در عوض، یک مانع مانند یک پارچه شستشو بین پوست خود و یخ قرار دهید. برای تسکین خارش، یک بسته سرد را تا 5 یا 10 دقیقه، چند بار در روز استفاده کنید.

  3. گرما

  افزایش دما در محل گزش حشره نیز ممکن است به تسکین شما کمک کند. هیچ مدرکی وجود ندارد که بگوییم چقدر خوب کار می‌کند، اما می‌توانید یک ابزار ویژه مانند BiteAway بخرید که حرارت مستقیم و کنترل شده را روی نیش اعمال می‌کند. گفته می‌شود این کار باعث کاهش تورم و خارش می‌شود. درمان فقط چند ثانیه طول می‌کشد، اما این ابزارها می‌توانند گران باشند. برای تلاش برای تأثیر مشابه، پارچه تمیزی را در آب خیس کنید که تا آنجا که می‌توانید به راحتی بایستید گرم باشد (اما مراقب باشید که خود را نسوزانید). پارچه را فشار داده و روی محل گزش بمالید. پارچه را در صورت نیاز دوباره خیس کنید تا گرم بماند و تا 10 دقیقه ادامه دهید. از حرارت درمانی روی زخم باز استفاده نکنید.

  4. عسل

  این ماده شیرین یک انتخاب رایج در بین علاقه مندان به درمان خانگی است. صدها سال است که عسل به عنوان درمانی برای بیماری‌هایی مانند گلو درد و خشکی پوست استفاده می‌شود. عسل درجه پزشکی بسیاری دارد و ضد باکتری و ضد التهاب می‌باشد. یک قطره کوچک روی نیش خارش دار به طور بالقوه می‌تواند التهاب را کاهش دهد. ممکن است وسوسه خاراندن شما را کاهش دهد، زیرا خاراندن پوست پوشیده شده با عسل می‌تواند یک آشفتگی چسبناک ایجاد کند.