فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  7 علت ریزش مو و طاسی

  7 علت ریزش مو و طاسی

  7 علت ریزش مو و طاسی

  ریزش مو چه طاسی یا نازک شدن قابل توجه مو ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. گاهی اوقات ریزش مو یکی از عوارض جانبی یک مشکل سلامتی است که باید برطرف شود و زمانی که مشکل سلامتی به درستی درمان شود، خود به خود برطرف می شود. هنگامی که ریزش مو به دلیل شرایطی است که خود مو را درگیر می کند، مانند آلوپسی، ریزش مو می تواند دائمی باشد.

  ریزش مو ناشی از مشکلات تیروئید

  تیروئید کم کار، یک وضعیت پزشکی به نام کم کاری تیروئید یا پرکاری تیروئید، می تواند منجر به ریزش مو شود، زیرا هر بیماری باعث عدم تعادل هورمونی می شود. هورمون ها به تنظیم تقریباً همه عملکردهای بدن از جمله رشد مو کمک می کنند. دریافت درمان مناسب برای کنترل هر یک از این بیماری‌های تیروئید، هورمون‌ها را تحت کنترل می‌گیرد، ریزش مو را متوقف می‌کند و به موهای شما اجازه می‌دهد تا دوباره رشد کنند.

  نازک شدن موها بعد از بارداری

  سایر عدم تعادل های هورمونی نیز می تواند منجر به ریزش مو شود، به ویژه نوسانات شدید هورمون هایی که پس از بارداری و زایمان اتفاق می افتد. بعد از بارداری مدتی طول می کشد تا سطح هورمون ها به حالت عادی برگردد، بنابراین برای مادران پس از زایمان اصلاً غیرعادی نیست که متوجه نازک شدن موها یا حتی تکه هایی از طاسی شوند. این اغلب حدود سه ماه پس از تولد نوزاد رخ می دهد. نگران نباشید، همانطور که بقیه بدن شما بهبود می یابد، فولیکول های مو نیز بهبود می یابند. ریزش مو فقط موقتی است و موهای شما دوباره رشد خواهند کرد.

  ریزش مو به دلیل مصرف داروها

  ریزش مو یکی از عوارض جانبی تعدادی از داروهای مصرفی برای مشکلات رایج سلامتی است. داروهای رقیق کننده خون، داروهای ضد بارداری خوراکی، داروهای افسردگی، NSAID ها و مسدود کننده های کانال بتا و کلسیم همگی می توانند منجر به نازک شدن مو یا طاسی شوند. مصرف بیش از حد ویتامین A و داروهای مبتنی بر ویتامین A به نام رتینوئیدها نیز می تواند باعث ریزش مو شود. برخی از داروهای شیمی درمانی که برای درمان سرطان استفاده می شوند، باعث ریزش مو می شوند، زیرا سلول های سرطانی را از بین می برند. همانطور که معمولاً موها بعد از شیمی درمانی دوباره رشد می کنند، پس از قطع مصرف داروهایی که باعث ریزش مو می شوند نیز باید رشد کنند.

  7 علت ریزش مو و طاسی

  انواع مختلف آلوپسی

  آلوپسی اصطلاح پزشکی برای ریزش مو است و دو نوع اصلی وجود دارد: آلوپسی آره آتا و آلوپسی آندروژنیک (آندروژنتیک). آلوپسی ممکن است باعث ریزش مو فقط در پوست سر یا تمام بدن شود. ممکن است منجر به نازک شدن مو، تکه‌های ریزش مو، مقداری طاسی یا طاسی کامل شود و ممکن است دائمی یا موقت باشد. دلایل متعددی از جمله ژنتیک وجود دارد. در مورد درمان های احتمالی با پزشک خود صحبت کنید.

  شوک به فولیکول های مو

  هنگامی که بدن شما تحت استرس فیزیکی جدی است، چرخه طبیعی رشد و استراحت مو مختل می شود و در نتیجه ریزش مو، اغلب به شکل نازک شدن موها رخ می دهد. تارها ممکن است به صورت توده بیرون بیایند. هرگونه شوک وارده به سیستم، مانند تصادف شدید، تحت عمل جراحی، تجربه سوختگی یا بیماری شدید نیز می‌تواند به فولیکول‌های مو شوک وارد کند و در نتیجه تا ۷۵ درصد از موهای شما ریزش کند، گاهی اوقات چند ماه پس از این واقعیت.

  استرس عاطفی و موهای شما

  هنگامی که با یک رویداد تغییر دهنده زندگی روبرو هستید، مانند طلاق یا جدایی، ورشکستگی یا سایر مشکلات مالی، از دست دادن خانه یا مرگ یکی از عزیزان، استرس عاطفی قابل توجهی نیز می تواند چرخه طبیعی زندگی را مختل کند. رشد مو. استرس‌های عاطفی قابل توجه می‌توانند باعث ریزش موی موقت شوند، اما زمانی که استرس تحت کنترل قرار گیرد، معمولاً رشد طبیعی مو بازیابی می‌شود.

  کمبودهای رژیم غذایی: موهای شما همان چیزی است که می خورید

  ویتامین‌ها و مواد مغذی ضروری، مانند پروتئین، که از یک رژیم غذایی سالم، متنوع و متعادل دریافت می‌کنید، سلامتی را در سراسر بدن تضمین می‌کند، و مطمئن می‌شوید که همه اندام‌ها و سیستم‌های داخلی شما همانطور که باید کار می‌کنند. تغذیه نامناسب یا پیروی از یک رژیم غذایی شدیداً محدود کننده یا رژیم غذایی معمولی می تواند منجر به انواع کمبود مواد مغذی شود که به نوبه خود می تواند منجر به ریزش مو شود، از نازک شدن موها تا تکه های طاسی.