7 علامت شایع آسیب پوست در تابستان (بخش سوم)

7 علامت شایع آسیب پوست در تابستان (بخش سوم)

۷ علامت شایع آسیب پوست در تابستان (بخش سوم)

فیتوفوتودرماتیت

به گفته دکتر روساک ، خطر بثورات در تابستان نیز می تواند به دلیل افزایش مصرف و کار با گیاهان و میوه های حاوی فورانوکومارین (مانند آهک مارگاریتا و گوآکامول ، جعفری ، کرفس و هویج) افزایش یابد.  وی می گوید: “این به عنوان یک بثورات قرمز شروع می شود که می تواند تاول بزند و هنگامی که با قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا UV بنفش ترکیب می شود ، به تغییر رنگ پوست قهوه ای تبدیل شود.

راه حل: در مرحله اولیه ، دکتر روساک می گوید استفاده از استروئیدهای ضد التهاب می تواند به کم رنگ شدن ظاهر رنگ آمیزی هیپرپیگمنتیشن کمک کند. وی توصیه می کند: “در مورد بهترین گزینه با یک متخصص پوست مشورت کنید و مطمئن شوید که از پوست با ضد آفتاب محافظت می کنید تا از تیرگی بیشتر رنگدانه ها جلوگیری کنید.”

آکنه بیش از حد

یکی دیگر از عوارض جانبی افزایش تولید عرق و روغن در تابستان، آکنه است. “اگر منافذ پوست شما از خارج مسدود شود ، روغن می تواند در فولیکول ها جمع شود و محیطی را ایجاد کند که رشد بیش از حد باکتری های آکنه را ایجاد می کند. این به نوبه خود منجر به التهاب و جوش می شود.

راه حل: به گفته دکتر زایخنر ، یک برنامه تمیز کردن منظم می تواند تا حد زیادی در زمان تبعید و جلوگیری از شکست در آینده باشد. “به دنبال پاک کننده هایی باشید که حاوی اسیدهای هیدروکسی هستند ، که به از بین بردن روغن اضافی و سلول های مرده از سطح پوست کمک می کند. سالیسیلیک اسید مورد پسند شما است ، اما اسیدهای آلفا و پلی هیدروکسی نیز مفید هستند. ”

به عنوان یک قانون کلی ، شما می خواهید هنگام خواندن حروف الفبا ، با پاک کننده پوست را لمس کنید و بعد از اینکه تمام کار را انجام دادید ، آن را بشویید. “این زمان تماس کافی برای پاک کننده برای انجام وظیفه خود را تضمین می کند. اگر جوش های قرمز دارید ، محصولی با بنزوئیل پراکسید را در نظر بگیرید که به کاهش سطح باکتری های آکنه ساز و خشک شدن جوش ها کمک می کند. فقط مراقب باشید زیرا می تواند پارچه هایی با رنگ تیره را سفید کند.

التهاب پوست سر

همانطور که دکتر روساک اشاره کرد ، اشعه ماورا بنفش نه تنها روی پوست صورت و بدن ، بلکه بر سر شما نیز تأثیر می گذارد. “نمک و کلر می تواند باعث خشک شدن بیشتر پوست سر شود. مردم همچنین دوست دارند در طول تابستان از شامپوهای خشک برای جذب رطوبت استفاده کنند که باعث جمع شدن منافذ پوست و مسدود شدن آن می شود. وقتی پوست سر ملتهب می شود ، فولیکول های مو از نظر متابولیکی کمتر فعال می شوند و منجر به نازک شدن مو و ریزش مو می شوند.

راه حل: به گفته دکتر روساک ، پوست سر مانند پوست صورت است و بنابراین با مواد مشابه قابل درمان است . وی توضیح می دهد: “استفاده از اسیدهای ملایم ، مانند اسید سالیسیلیک و اسید گلیکولیک ، برای لایه برداری باعث سلامت پوست سر می شود تا رشد مو بهتر شود.” دکتر روساک همچنین پیشنهاد می کند برای کمک به مرطوب سازی و محافظت از کوتیکول و ساقه مو به دنبال محصولات پاک کننده و درمانی باشید که حاوی مواد مغذی (مانند اسکوالن ، اسید هیالورونیک و پروتئین ها) باشند.