فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  7 علامت شایع آسیب پوست در تابستان (بخش دوم)

  آسیب پوست

  7 علامت شایع آسیب پوست در تابستان (بخش دوم)

  در مقاله 7 علامت شایع آسیب پوست در تابستان (بخش اول) با نکاتی در زمینه آسیب پوست در تابستان آشنا شدید در ادامه با بخش دوم همراه الی ژن باشید.

  نگرانی از ملاسما

  طبق گفته آملیا هاوساور ، MD ، FAAD ، یک متخصص پوست دارای مجوز از هیئت مدیره در کالیفرنیا ، ملاسما نوعی اختلال رنگدانه ای پیچیده است که اغلب خود را به عنوان تکه های برنزه نشان می دهد. این علامت ها با هم مخلوط می شوند و لکه های بزرگتری در صورت ایجاد می کنند (در مقابل لکه های آفتاب با احتیاط بیشتری که می توانند در نتیجه قرار گرفتن در معرض آفتاب و پیری ایجاد شوند).

  وی توضیح می دهد: “اشعه ماورا بنفش ، گرما و حتی نور مرئی محرک های شناخته شده ای هستند که می توانند این وضعیت پوست را بدتر کنند و باعث آسیب پوست در تابستان شوند.

  راه حل:  به گفته دکتر هاوساور ، در حال حاضر هیچ درمانی برای ملاسما وجود ندارد ، اما مواردی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا اثرات آن به حداقل برسد. دکتر هاوساور می گوید: “بیماران ما عاشق لایه برداری ماسک های استفاده شده در مطب هستند که حاوی انواع مواد روشن کننده است.

  برای کمک به مدیریت تاریک شدن و گسترش سلول های تولید کننده رنگدانه (که ملانوسیت نیز نامیده می شوند) که به جلو حرکت می کنند ، دکتر هاوساور یک ضد آفتاب گسترده با طیف گسترده پیشنهاد می کند.

  خشکی بیش از حد

  جنی لیو ، MD ، FAAD ، یک متخصص پوست با تاییدیه هیئت مدیره در مینه سوتا ، می گوید گرمای بیش از حد منجر به تعریق بیش از حد (دفاع خنک کننده بدن ما) می شود ، که در نتیجه آب بیشتری از طریق لایه شاخی از بین می رود . وی گفت: “در تابستان ، خورشید قوی تر است و قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در معرض اشعه ماورا بنفش باعث کمبود آب بدن می شود.” هوای گرم و خشک آب را از پوست ما به محیط می کشاند.

  راه حل: دکتر لیو می گوید ، به مرطوب کننده های پایه آب و محصولات حاوی موادی مانند اسید هیالورونیک و گلیسیرین نگاهی بیندازید . “در زمستان ، می توانید به کرم های مرطوب کننده و مرطوب کننده با سرامیدها و نیاسینامید تبدیل کنید تا به بازسازی سد پوست کمک کنید.” مانند همه متخصصان پوست ، دکتر لیو همچنین استفاده از ضد آفتاب فیزیکی برای جلوگیری از اشعه را توصیه می کند.

  بثورات گرمایی

  با تعریق بیشتر خطر تحریک بیشتر می شود. دکتر روساک می گوید: “وقتی غدد عرق مسدود شوند ، می تواند باعث ایجاد تاول های ریز بر روی غدد عرق شود و باعث ایجاد بثورات پوستی شود.”

  تراشیدن بیش از حد و لباس کمتر (به معنای تماس بیشتر پوست و مالش با پوست) می تواند منجر به ناراحتی بیشتری شود ، پوست احساس خارش یا سوزش داشته و قرمز یا در موارد شدیدتر خام به نظر برسد.

  راه حل:  به گفته دکتر روساک ، کاهش عرق کلیدی است. وی توصیه می کند: “سعی کنید لباس های آزاد بپوشید ، که به طور ایده آل از پارچه های تنفس کننده و عرق آور ساخته شده است و در صورت امکان از تماس پوست به پوست خودداری کنید.”

  در صورت ادامه مشکلات ، دکتر روساک توصیه می کند در مورد محصولات ضد تعریق یا خاص بثورات راش (مانند پودرهای تسکین دهنده یا لوسیون ها) با متخصص پوست خود مشورت کنید.

  در ادامه از شما دعوت می کنیم ادامه مطلب از مقاله ۷ علامت شایع آسیب پوست در تابستان (بخش سوم) را مطالعه فرمایید.