7 علامت شایع آسیب پوست در تابستان (بخش دوم)

7 علامت شایع آسیب پوست در تابستان (بخش دوم)

۷ علامت شایع آسیب پوست در تابستان (بخش دوم)

نگرانی از ملاسما

طبق گفته آملیا هاوساور ، MD ، FAAD ، یک متخصص پوست دارای مجوز از هیئت مدیره در کالیفرنیا ، ملاسما نوعی اختلال رنگدانه ای پیچیده است که اغلب خود را به عنوان تکه های برنزه نشان می دهد. این علامت ها با هم مخلوط می شوند و لکه های بزرگتری در صورت ایجاد می کنند (در مقابل لکه های آفتاب با احتیاط بیشتری که می توانند در نتیجه قرار گرفتن در معرض آفتاب و پیری ایجاد شوند).

وی توضیح می دهد: “اشعه ماورا بنفش ، گرما و حتی نور مرئی محرک های شناخته شده ای هستند که می توانند این وضعیت پوست را بدتر کنند ، در نتیجه در تابستان گرم و آفتابی شراره های بیشتری ایجاد می شود.” شیوع بیشتر در زنان است “.

راه حل:  به گفته دکتر هاوساور ، در حال حاضر هیچ درمانی برای ملاسما وجود ندارد ، اما مواردی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا اثرات آن به حداقل برسد. دکتر هاوساور می گوید: “بیماران ما عاشق لایه برداری ماسک های استفاده شده در مطب هستند که حاوی انواع مواد روشن کننده است.

برای کمک به مدیریت تاریک شدن و گسترش سلول های تولید کننده رنگدانه (که ملانوسیت نیز نامیده می شوند) که به جلو حرکت می کنند ، دکتر هاوساور یک ضد آفتاب گسترده با طیف گسترده پیشنهاد می کند.

خشکی بیش از حد

جنی لیو ، MD ، FAAD ، یک متخصص پوست با تاییدیه هیئت مدیره در مینه سوتا ، می گوید گرمای بیش از حد منجر به تعریق بیش از حد (دفاع خنک کننده بدن ما) می شود ، که در نتیجه آب بیشتری از طریق لایه شاخی از بین می رود . وی گفت: “در تابستان ، خورشید قوی تر است و قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در معرض اشعه ماورا بنفش باعث کمبود آب بدن می شود.” هوای گرم و خشک آب را از پوست ما به محیط می کشاند.

راه حل: دکتر لیو می گوید ، به مرطوب کننده های پایه آب و محصولات حاوی موادی مانند اسید هیالورونیک و گلیسیرین نگاهی بیندازید . “در زمستان ، می توانید به کرم های مرطوب کننده و مرطوب کننده با سرامیدها و نیاسینامید تبدیل کنید تا به بازسازی سد پوست کمک کنید.” مانند همه متخصصان پوست ، دکتر لیو همچنین استفاده از ضد آفتاب فیزیکی برای جلوگیری از اشعه را توصیه می کند.

بثورات گرمایی

با تعریق بیشتر خطر تحریک بیشتر می شود. دکتر روساک می گوید: “وقتی غدد عرق مسدود شوند ، می تواند باعث ایجاد تاول های ریز بر روی غدد عرق شود و باعث ایجاد بثورات پوستی شود.”

تراشیدن بیش از حد و لباس کمتر (به معنای تماس بیشتر پوست و مالش با پوست) می تواند منجر به ناراحتی بیشتری شود ، پوست احساس خارش یا سوزش داشته و قرمز یا در موارد شدیدتر خام به نظر برسد.

راه حل:  به گفته دکتر روساک ، کاهش عرق کلیدی است. وی توصیه می کند: “سعی کنید لباس های آزاد بپوشید ، که به طور ایده آل از پارچه های تنفس کننده و عرق آور ساخته شده است و در صورت امکان از تماس پوست به پوست خودداری کنید.”

در صورت ادامه مشکلات ، دکتر روساک توصیه می کند در مورد محصولات ضد تعریق یا خاص بثورات راش (مانند پودرهای تسکین دهنده یا لوسیون ها) با متخصص پوست خود مشورت کنید.