فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  6 روش برای جلوگیری از پیری زودرس پوست

  6 روش برای جلوگیری از پیری زودرس پوست

  6 روش برای جلوگیری از پیری زودرس پوست

  گاهی اوقات افرادی را ملاقات میکنیم که جوانتر از سن شناسنامه ای شان به نظر می آید. گفتن این موضوع به آنها برایشان خوشایند است. در مقابل افراد دیگری هستند که مسن تر از سن واقعی شان بنظر می آیند. شما دوست دارید جزو کدام دسته از این دو گروه باشید؟ بدون شک پیری زودرس پوست برای هیچ فردی خوشایند نیست. استفاده از کرم ضدچروک یکی از روشهای مقابله با پیری زودرس است اما تنها راه جلوگیری از پیری زودرس پوست نیست. اگر مقاله بهترین کرم ضدچروک چه نوع کرمی است؟ را بخوانید میتوانید براحتی یک کرم ضدچروک خوب انتخاب کنید. اما تنها این کار کافی نیست. در این مطلب بیان میکنیم که چه اقداماتی باید در زندگی انجام دهیم تا از پیری زودرس پوست در امان بمانیم.

  عوامل پیری زودرس پوست

  خورشید نقش اصلی را در پیری زودرس پوست ما دارد. علاوه بر آن کارهای دیگری نیز هستند که ناخواسته انجام میدهیم بدون آنکه بدانیم  این اقدامات پوست ما را سریعتر از آنچه که طبیعی است پیر میکند. برخی از این عوامل قابل کنترل و برخی دیگر خارج از کنترل ما هستند. کاری که باید برای مقابله با پیری زودرس پوست انجام دهیم این است که ابتدا عوامل پیری زودرس پوست را بشناسیم. سپس اقدامات لازم برای عواملی که میتواند تحت کنترل ما باشند را انجام دهیم. عواملی مانند ژنتیک، آفتاب گرفتن های بدون محافظت، سیگار کشیدن های مکرر، عدم رعایت روتین پوست، آلودگی هوا، استرس و کم خوابی های مکرر عواملی هستند که در پیری زودرس پوست نقش مهمی دارند. بهتر است سبک زندگی خود طوری تغییر دهیم که عوامل پیری زودرس پوست را تحت کنترل درآوریم.

  روشهای کاهش پیری پوست کدامند؟

  برای کند کردن روند پیری پوست این اقدامات را در زندگی انجام دهید:

  1- محافظت از آفتاب، اقدامی حیاتی در جلوگیری از پیری زودرس پوست

  هر روز از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید. ضدآفتاب مهمترین محصول مراقبت از پوست در روتین پوستی هر فردی است. محافظت از آفتاب تنها مصرف ضدآفتاب نیست. راه رفتن در سایه، پوشاندن لباس های محافظ در برابر آفتاب – مانند پیراهن سبک و آستین بلند ، شلوار ، کلاه لبه دار و عینک آفتابی بزرگ، دیگر روشهای محافظت پوست در برابر آفتاب است. ضمنا اگر اهل برنزه کردن هستید، به جای اینکه مدتهای طولانی در آفتاب باشید و به پوست خود آسیب بزنید، برنزه کننده بزنید. هر بار که با آفتاب برنزه می شوید ، پوست خود را به پیری زودرس نزدیک می کنید.

  2- سیگار ممنوع یا حداقل محدود

  سیگار کشیدن رادیکالهای آزاد زیادی را در کل بدن بخصوص در پوست ایجاد میکند. اگر سیگار می کشید ، این کار را متوقف یا حداقل محدود کنید.  سیگار کشیدن سرعت پیری پوست را بسیار بالا می برد. کلاژن پوست را تخریب میکند و در نتیجه باعث ایجاد چین و چروک در صورت می شود. سیگار کشیدن زیاد، پیری زودرس پوست را به دنبال خواهد داشت. شاید این موضوع را تا 40 سالگی درک نکنید. اما وقتی به 40 سالگی می رسید، دیگر پوست شما توان کلاژن سازی ندارد و آنجاست که خیلی زود آثار چروک در چهره تان مشخص می شود.

  3- حرکات میمیک صورت را کنترل کنید.

  شاید شما هم جزو آندسته از افرادی باشید که وقتی حرف میزنید، میخندید یا واکنشی احساسی نشان میدهید، عضلات صورت خود را خیلی تکان میدهید. این کار باعث ایجاد چروک روی پوست می شود. سعی کنید از حرکات میمیک و تکراری صورت خودداری کنید. وقتی حالت چهره ایجاد می کنید و عضلات زیرین پوست صورتتان را منقبض می کنید، به ایجاد چروک دقیقا در همان نقطه کمک میکنید. بدانید که اگر چندین سال است که به طور مکرر همان عضلات را منقبض می کنید ، این خطوط دائمی می شوند. مثلا وقتی در معرض آفتاب قرار میگیرید، ناخوداگاه برای محافظت از چشمانتان اخم میکنید. استفاده از عینک آفتابی می تواند به کاهش خطوط ناشی از جمع کردن چشم کمک کند.

  4- تغذیه سالم

  رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید. یافته های چند مطالعه نشان می دهد که خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه از آسیب هایی که منجر به پیری زودرس پوست می شود جلوگیری میکند. یافته های مطالعات تحقیقاتی همچنین حاکی از آن است که رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی قند یا سایر کربوهیدرات های تصفیه شده می تواند پیری را تسریع کند. همچنین الکل کمتری بنوشید. مصرف الکل دقیقا مانند سیگار کشیدن، رادیکالهای آزاد را وارد پوست میکند. پوست را کم آب می کند و به پوست آسیب می رساند.

  5- ورزش و فعالیت بدنی برای جلوگیری از پیری زودرس پوست

  بیشتر روزهای هفته ورزش کنید. یافته های چند مطالعه نشان می دهد که ورزش در حد متوسط ​​می تواند باعث بهبود گردش خون و تقویت سیستم ایمنی بدن شود. گردش خون مناسب زیر پوست صورت، بسیاری از مشکلات پوستی را حل میکند و به کلاژن سازی کمک میکند.

  6- به روتین پوستی برای جلوگیری از پیری زودرس پوست پایبند باشید

  پوست خود را به آرامی تمیز کنید. تمیز کردن پوست می تواند پوست شما را تحریک کند. تحریک پوست ، پیری پوست را تسریع می کند. شستشوی آرام به از بین بردن آلودگی ، آرایش و سایر مواد بدون تحریک پوست کمک می کند. صورت خود را دو بار در روز و پس از تعریق شدید بشویید. هر روز از مرطوب کننده و کرم مغذی صورت استفاده کنید. مرطوب کننده آب را در پوست ما به دام می اندازد ، و ظاهر جوان تری به آن می بخشد. کرم دورچشم را از 25 سالگی به بعد منظم استفاده کنید. همچنین ضدآفتاب همراه همیشگی شما در روتین مراقبت از پوست باشد.

  کرم های ضد چروک همیشه باید روی صورت تمیز و خشک قرار بگیرند. کرم ضد چروک صورت را با حرکات دایره ای روی صورت ماساژ دهید و به گردن نیز بزنید. خوب است زیر کرمهای ضدچروک، از سرم آبرسان نیز استفاده کنید.

  6 روش برای جلوگیری از پیری زودرس پوست

  هرگز برای بهره مندی دیر نیست

  حتی افرادی که از قبل علائم پیری زودرس پوست را دارند می توانند از ایجاد تغییر در سبک زندگی بهره مند شوند. با محافظت از پوست در برابر آفتاب ، به خودتان این فرصت را میدهید تا بخشی از آسیب ها را برطرف کنید. یا اینکه حداقل روند آنها را کند تر کنید. افراد سیگاری که سیگار کشیدن را قطع میکنند، متوجه سالم تر به نظر رسیدن و شاداب تر شدن پوستشان می شوند. بنابراین در هر سنی که هستید اقدامات محافظت از پوست در برابر پیری پوست را شروع کنید. دیر نیست.