فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  12 روش طبیعی برای حفظ پوست جوان و درخشان (بخش اول)

  12 روش طبیعی برای حفظ پوست جوان و درخشان

  12 روش طبیعی برای حفظ پوست جوان و درخشان (بخش اول)

  وقتی صحبت از اهداف مراقبت از پوست می شود، به نظر می‌رسد کلمه “درخشش” به طور جهانی در بالاترین رتبه قرار می‌گیرد. بنابراین، در جستجوی داشتن پوستی سالم و درخشان، تحقیقات را بررسی کردیم. در ادامه به 12 روش اثبات شده و طبیعی برای حفظ پوست درخشان می‌پردازیم.

  1. روزانه از ضد آفتاب ایمن و بر پایه مواد معدنی استفاده کنید

  یک ضد آفتاب تمیز و مبتنی بر مواد معدنی باید روزانه و در تمام طول سال اعمال شود. دکتر هایدی والدورف، متخصص پوست و متخصص پوست توضیح می‌دهد: «اشعه ماوراء بنفش بدون شک سرطان‌ زا است. برای محافظت از پوست، والدورف توصیه می‌کند از کرم ضد آفتاب مبتنی بر مواد معدنی (به دنبال مواد فعال مانند اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم باشید) با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید و آن را به عنوان آخرین مرحله در روتین مراقبت از پوست خود هر روز صبح استفاده کنید. از آنجایی که ضد آفتاب معدنی یک مانع فیزیکی است، باید به عنوان آخرین مرحله قبل از آرایش استفاده شود: هر ماده فعال مراقبت از پوستی که بعد از آن استفاده شود، در داخل نفوذ نمی‌کند.

  2. سعی کنید از مکمل کلاژن استفاده کنید

  فراوان ترین پروتئین در بدن و پوست شما کلاژن است و متأسفانه ذخایر طبیعی این پروتئین ضروری با افزایش سن کاهش می‌یابد. مکمل‌های کلاژن حاوی اسیدهای آمینه هستند که نشان داده شده است که سلامت مو، پوست و ناخن ما را تقویت می‌کند. چه چیزی در وهله اول کلاژن و الاستین را می‌سازد، در نتیجه باعث ایجاد پوستی سالم، درخشان و سفت می‌شود. تحقیقات نشان داده است که این پپتیدهای کلاژن قادر به پشتیبانی از خاصیت ارتجاعی پوست، هیدراتاسیون و کلاژن پوستی هستند.

  3. لایه برداری کنید

  دکتر نانسی سامولیتیس، متخصص پوست که لایه برداری را به عنوان یکی از بهترین نکات برای داشتن پوستی درخشان ذکر می‌کند، توضیح می‌دهد: «من یک اسکراب را توصیه نمی‌کنم. لایه برداری سبک، با یک پاک کننده اسید غیر تحریک کننده یا تونر که سلول‌های مرده پوست را روی سطح حل می‌کند، منجر به درخشان شدن پوست می‌شود. از بین بردن لایه بیرونی سلول‌های مرده اضافی پوست به صاف شدن بافت پوست، افزایش نرخ جذب محصولات مراقبت از پوست و روشن شدن پوست کمک می‌کند.

  12 روش طبیعی برای حفظ پوست جوان و درخشان

  4. مراقب روده و معده خود باشید

  تحقیقات نشان می‌دهد که مشکلات زمینه‌ای سلامت روده می‌تواند به طریق مختلف روی پوست ظاهر شود، از لکه‌ها گرفته تا گرگرفتگی. سلامت کلی روده ظریف و پیچیده است و مهم است همه برای یادگیری نحوه مراقبت و تغذیه از روده خود وقت بگذارند. با این حال هر چیزی که برای روده شما مفید نیست (به عنوان مثال: شکر، غذای فرآوری شده) می‌تواند منجر به عدم تعادل میکروبی روده و تحریک استرس اکسیداتیو و فرآیندهای التهابی شود، نه فقط در روده، بلکه در سراسر بدن با گذشت زمان، بدون کنترل، این عدم تعادل می‌تواند به عنوان مشکلات پوستی نیز ظاهر شود.

  5. چربی های سالم را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

  سامولیتیس توضیح می‌دهد: «چربی‌های سالم مانند آن‌هایی که در آجیل، بذر کتان و آووکادو یافت می‌شوند می‌توانند به بازسازی توانایی بدن برای ساختن غشای سلولی سالم و قوی کمک کنند، که می‌تواند با بازگرداندن سد پوستی از آسیب‌های محیطی محافظت کند. والدورف موافق است و توضیح می‌دهد که «نخوردن چربی‌های سالم کافی می‌تواند باعث خشکی پوست و مو شود و افزایش این چربی‌ها در رژیم غذایی ممکن است در برخی بیماری‌های پوستی که با خشکی بیش از حد مشخص می‌شوند، مفید باشد.» سایر غذاهای سالم با چربی که برای داشتن پوستی درخشان باید بدانید عبارتند از ماهی سالمون، دانه چیا، روغن زیتون و تخم مرغ کامل.