فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  چگونه پاشنه های ترک خورده را در خانه ترمیم کنیم؟

  چگونه پاشنه های ترک خورده را در خانه ترمیم کنیم؟

  چگونه پاشنه های ترک خورده را در خانه ترمیم کنیم؟

  ترک پاشنه پا یک مشکل شایع پا است. یک بررسی نشان داد که 20 درصد بزرگسالان در ایالات متحده دچار ترک خوردگی پوست در پاهای خود هستند. این می تواند در بزرگسالان و کودکان اتفاق بیفتد و به نظر می رسد زنان بیشتر از مردان تحت تأثیر قرار می گیرند. برای اکثر افراد ترک پاشنه پا جدی نیست. ممکن است هنگام پابرهنه ناراحتی ایجاد کند. در بعضی موارد ، ترک در پاشنه پا بسیار عمیق شده و باعث درد می شود. برای آگاهی از بهترین درمان های خانگی برای درمان و جلوگیری از ترک خوردگی پاشنه پا ، ادامه مطلب را بخوانید.

  درمان های خانگی ترک پاشنه پا:

  1. استفاده از مرطوب کننده های غلیظ

  اولین روش درمانی برای پاشنه ترک خورده استفاده از یک مرطوب کننده است . این مرطوب کننده حاوی موادی برای مرطوب سازی ، لطافت و لایه برداری پوست مرده هستند. به دنبال مواد زیر باشید:

  اوره ( مومیایی پاشنه فلکسیتول )
  سالیسیلیک اسید ( کراسال )
  اسیدهای آلفا هیدروکسی ( آملاکتین )
  ایزومات ساکارید
  نکاتی برای درمان پاشنه ترک خورده
  هرروز صبح از مرطوب کننده استفاده کنید.
  دو تا سه بار در روز پاشنه خود را مرطوب کنید
  کفشی بپوشید که از پاشنه شما محافظت کند

  برخی از مرطوب کننده های پاشنه پا ممکن است باعث سوزش یا تحریک جزئی شوند. این امر طبیعی است. در صورت ادامه مزاحمت و یا واکنش های شدید ، با پزشک خود مشورت کنید. موارد شدید ترک خوردگی پاشنه پا ممکن است به کرم استروئیدی یا مرطوب کننده ضد نسخه برای کاهش التهاب و رفع خارش نیاز داشته باشد.

  2. پاها را خیس کرده و لایه برداری کنید

  پوست اطراف پاشنه های ترک خورده اغلب ضخیم تر و خشک تر از بقیه پوست شما است. هنگامی که شما فشار وارد می کنید این پوست تمایل به شکافتن دارد. خیساندن و مرطوب شدن پاها می تواند در این امر کمک کند. در اینجا چند نکته وجود دارد.

  برای خیساندن پا:

  پاها را تا 20 دقیقه در آب ولرم و صابون نگه دارید.
  استفاده از لوفا ،اسکرابر پا ، یا سنگ پوکه برای از بین بردن پوست سخت و ضخیم.
  پاهای خود را به آرامی خشک کنید.
  مرطوب کننده را به پاهای خود بزنید.

  3. باند مایع

  همچنین می توانید باند مایع را روی ترک ها بمالید تا زخم مهر و موم شود و از عفونت یا ترک بیشتر جلوگیری کند. این محصول بصورت اسپری عرضه می شود ، به این معنی که می توانید بدون نگرانی از جدا شدن باند ، روز خود را سپری کنید. باند مایع گزینه خوبی برای درمان ترک های پاشنه عمیق است که ممکن است خونریزی کند.

  باند مایع را روی پوست تمیز و خشک قرار دهید. این محصول را می توانید بدون نسخه در داروخانه یا به صورت آنلاین تهیه کنید .

  4. عسل

  عسل ممکن است به عنوان یک درمان طبیعی برای ترک خوردن پاشنه پا عمل کند. عسل دارای خواص ضد میکروبی و ضد باکتری است. تحقیقات نشان می دهد که عسل می تواند به بهبود و پاکسازی زخم ها کمک کند و پوست را مرطوب کند. بعد از خیساندن می توانید از عسل به عنوان اسکراب پا استفاده کنید ، یا آن را به عنوان ماسک پا یک شب استفاده کنید.

  5. روغن نارگیل

  روغن نارگیل اغلب برای خشکی پوست ، اگزما و پسوریازیس توصیه می شود. این می تواند به پوست شما در حفظ رطوبت کمک کند. استفاده از روغن نارگیل بعد از خیساندن پا نیز می تواند گزینه خوبی باشد. خواص ضد التهابی و ضد میکروبی روغن نارگیل در صورت تمایل به خونریزی یا عفونت ممکن است باعث ترک خوردگی پاشنه شما شود.