فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  چگونه موهای صورت را از بین ببریم (بخش اول)

  چگونه موهای صورت را از بین ببریم (بخش اول)

  چگونه موهای صورت را از بین ببریم (بخش اول)

  رشد مو می‌تواند به دلیل تغییرات هورمونی رخ دهد. ممکن است ناشی از ژنتیک نیز باشد. اگر موهایی که روی صورتتان می‌رویند اذیت می‌شوید، این نکات را دنبال کنید:

  1. اصلاح

  اصلاح یکی از سریع ترین و ساده ترین راه‌ها برای از بین بردن موهای زائد در ادامه روز است. چه از یک ریش تراش یکبار مصرف استفاده کنید یا یک ماشین اصلاح برقی، هر دو دارای یک تیغه داخلی هستند که موهای سطح پوست را کوتاه می‌کند.

  ریش تراش ها می توانند روی قسمت‌های مختلف بدن کار کنند، از جمله:

  • پاها
  • بازوها
  • زیر بغل
  • ناحیه بیکینی
  • صورت

  آنها همچنین می‌توانند با خیال راحت موهای شما را از بین ببرند:

  • لب بالا
  • چانه
  • ابروها
  • خط ریش

  با این حال، نتایج دائمی یا طولانی مدت نیستند. صورت شما برای یک تا سه روز بدون مو می‌ماند و سپس باید دوباره اصلاح کنید. برای بهترین نتیجه، صورت خود را تمیز کرده و یک لایه صابون یا کرم اصلاح بمالید. این باعث ایجاد سطح صاف و کاهش احتمال بریدگی می‌شود. ریش تراش را در جهت رشد مو روی صورت خود بکشید.

  به خاطر داشته باشید که اگرچه این روش نسبتاً ایمن است، موهای زیر پوستی می‌توانند از عوارض تراشیدن باشند. این برجستگی‌های کوچک زمانی ایجاد می‌شوند که موها دوباره به داخل پوست رشد می‌کنند. موهای رشد کرده معمولاً طی چند روز خود به خود بهبود می‌یابند.

  2. موچین

  موچین یکی دیگر از روش‌های موثر و ارزان برای از بین بردن موهای زائد صورت است. این روش کمی متفاوت از اصلاح عمل می‌کند. به جای برداشتن مو با تیغ، موچین ها برای کندن یا کشیدن مو از ریشه طراحی شده است. موچین روی هر موی صورت کار می‌کند. به ویژه هنگام فرم دادن به ابروها مفید است. به طور معمول، نتایج موچین بیشتر از اصلاح ماندگاری دارد.

  چگونه موهای صورت را از بین ببریم (بخش اول)

  برای موچین کردن موهای صورت، مراحل زیر را دنبال کنید:

  قبل از شروع، صورت خود را با یک دستمال گرم پاک کنید تا پوست نرم شود.
  موهایی را که می‌خواهید بچینید جدا کنید.
  در حالی که پوست خود را کشیده نگه داشته اید، هر بار یک تار مو را بچینید.
  همیشه در جهت رشد موها را بکشید یا بچینید.

  کشیدن موچین می‌تواند ناراحتی جزئی ایجاد کند، اما معمولاً دردناک نیست. اگر درد دارید، یک تکه یخ را روی آن ناحیه بمالید تا قرمزی و التهاب کاهش یابد. حتما قبل و بعد از کندن موچین خود را با الکل ضدعفونی کنید. مانند اصلاح، موچین نیز می‌تواند باعث رشد موهای زائد شود.

  3. اپیلاسیون

  اپیلاسیون گزینه دیگری برای از بین بردن موهای زائد صورت است. این تکنیک می‌تواند تا چهار هفته موها را از بین ببرد، که اگر مشغول هستید و نمی‌خواهید مرتباً اصلاح کنید یا موچین کنید، ممکن است انتخاب بهتری باشد.

  اپیلاتورها مانند موچین و اصلاح عمل می‌کنند. تفاوت این است که اپیلاتورها با گرفتن همزمان چندین مو و از بین بردن آنها از ریشه، موهای صورت را از بین می‌برند. از آنجایی که مو از ریشه برداشته می‌شود، رشد مجدد آن به زمان بیشتری نیاز دارد. گاهی اوقات، اپیلاسیون باعث می‌شود که موها نرم تر و ظریف تر رشد کنند.

  در ادامه پیشنهاد می‌شود تا بخش دوم این مقاله را از دست ندهید.