فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  چگونه از جای زخم خلاص شویم؟

  چگونه از جای زخم خلاص شویم؟

  چگونه از جای زخم خلاص شویم؟

  این بریدگی‌ها، خراش‌ها و جای زخم‌ها را می‌توان برای همیشه محو کرد.
  بعد از یک آسیب یا تصادف، یک اسکار کوچک به نظر می‌رسد چیز مهمی نیست. اما جای زخم‌های بزرگ‌تر و قابل‌توجه‌تر نیز می‌تواند رخ دهد و گاهی اوقات، در حالی که هیچ مشکلی وجود ندارد که بدن ما خودش را التیام دهد و اثری از خود به جای بگذارد، ممکن است ترجیح دهیم که جای زخم کمی کمتر دیده شود. اگر می‌خواهید از شر اسکار خلاص شوید، نکات مفیدی وجود دارد که توسط متخصص پوست تایید شده است که می‌توانید از آنها برای به حداقل رساندن جای زخم استفاده کنید.

  حفظ انتظارات واقع بینانه با درمان اسکار مهم است . گزینه‌های زیادی برای بهبود ظاهر اسکار و کمتر آشکار شدن آن وجود دارد، اما بسته به نوع اسکار ممکن است نتوانند به طور کامل جای زخم را از بین ببرند.

  پس چگونه اسکارها در وهله اول ایجاد می‌شوند؟

  آنها زمانی تشکیل می‌شوند که بدن خود را به گونه‌ای زخمی کنیم که لایه درم پوست بریده شود. پوست از لایه بیرونی به نام اپیدرم، لایه درم زیر و چربی تشکیل شده است. هنگامی که به اندازه کافی عمیق بریدید تا به لایه درم برخورد کنید، احتمالاً جای زخم ایجاد می‌شود. این اتفاق به این دلیل است که درم از کلاژن نوع 1 و کلاژن نوع 3 تشکیل شده است. هنگامی که لایه درم آسیب می‌بیند، نسبت کلاژن تغییر می‌کند و پوست شما به‌گونه‌ای بهبود می‌یابد که به‌جای صاف شدن، ناهموار به نظر می‌رسد و جای زخم باقی می‌ماند.

  چگونه از جای زخم خلاص شویم؟

  احتمال ظاهر شدن جای زخم به سن شما و محل اسکار بستگی دارد. پوست جوان‌تر ترمیم‌های قوی‌تری ایجاد می‌کند و ایجاد زخم‌های بزرگ‌تر و ضخیم‌تر در پوست‌های مسن‌تر بیشتردیده می‌شود. رایج ترین نشانه بصری اسکار تغییر رنگ است . آنها اغلب برآمده از پوست و قرمز، سفید یا تیره به نظر می‌رسند.

  اگر خود را بریده‌اید و نگران جای زخم هستید، فوراً با آب خنک و صابون آنتی باکتریال بشویید. سپس، حتما از پماد وازلین و یک بانداژ برای تسریع بهبود استفاده کنید. استفاده از ژل نفتی مانند وازلین ایده‌آل است زیرا خطر آلرژی یا آلودگی پایینی دارد. پس از بهبودی زخم، می‌توانید راه‌حل‌های دیگری را برای از بین بردن جای زخم خود امتحان کنید.

  به علاوه، باید از خشک کردن بریدگی و اجازه دادن پوسته پوسته شدن آن اجتناب کنید و از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید و از نور مستقیم خورشید اجتناب کنید، زیرا این کارها می‌توانند جای زخم را بدتر کنند. استفاده از کرم‌های ترمیم کننده پوست می‌تواند بسیار مفید باشد و در زخم‌های سطحی قطعا اثرگذار خواهد بود. اما حذف اسکارهای عمیق حتما باید به متخصص پوست مراجعه نمود چون شاید نیاز به روش‌های درمانی مانند لیزر باشد.