فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  چه مواردی باعث شوره سر می شود؟

  چه مواردی باعث شوره سر می شود؟

  چه مواردی باعث شوره سر می شود؟

  اگر پوست سرتان خشک و پوسته پوسته شده است ، ممکن است به شوره سر مشکوک باشید. اما جدا از شوره سر می تواند نشانه خشکی پوست سر نیز باشد. شوره سر و خشکی پوست سر علائم اصلی مشابهی دارند که عبارتند از ریزش پوسته و خارش پوست سر ، اما این دو حالت متفاوت هستند.

  در پوست سر خشک ، پوست تحریک می شود و پوسته پوسته می شود. روغن زیاد روی سر می تواند باعث ایجاد شوره در سر شود. این چربی اضافی باعث تجمع و سپس ریزش سلول های پوست می شود. دانستن اینکه کدام یک از این شرایط را دارید می تواند به شما در درمان مناسب کمک کرده و آن پوسته ها را برای همیشه از بین ببرد.

  علل و علائم شوره سر

  وقتی پوست شما دارای رطوبت بسیار کمی است دچار خشکی پوست سر می شوید. پوست سر شما تحریک شده و پوسته پوسته می شود. اگر پوست سر شما خشک است ، پوست قسمت های دیگر بدن شما ، مانند بازوها و پاها ، نیز ممکن است خشک شود.

  خشکی پوست سر نیز می تواند توسط عواملی مانند موارد زیر ایجاد شود:

  • هوای سرد و خشک
  • درماتیت تماسی ناشی از واکنش به محصولاتی که به پوست سر خود می زنید مانند شامپو ، ژل حالت دهنده و اسپری مو
  • سن بالاتر

  سلول های پوست سر و بدن شما معمولاً در صورت نیاز به آن ها تکثیر می شوند. سپس آن ها می میرند و می ریزند. هنگامی که شوره دارید ، سلول های پوست سر شما سریعتر از حد معمول می ریزند.

  چه مواردی باعث شوره سر می شود؟

  علت اصلی شوره سر درماتیت سبورئیک است ، حالتی که پوست را چرب ، قرمز و پوسته پوسته می کند. فلس های سفید یا زرد پوسته پوسته می شوند و شوره ایجاد می کنند. شما می توانید درماتیت سبورئیک را در هر نقطه ای که غدد چربی دارید ، شامل ابرو ، کشاله ران ، زیر بغل و در امتداد کناره های بینی خود احساس کنید.

  اغلب ، قارچی به نام مالاسزیا باعث ایجاد شوره می شود. این قارچ به طور معمول روی پوست سر شما زندگی می کند. با این حال ، برخی افراد مقدار زیادی از آن را دارند و باعث می شود سلول های پوست سریعتر از حد معمول تکثیر شوند. عوامل خاصی می توانند باعث تکثیر مالاسزیا شوند ، از جمله:

  • سن
  • هورمون ها
  • فشار

  موهای کثیف باعث ایجاد شوره نمی شود ، اما اگر موهای خود را به اندازه کافی شستشو ندهید ، تجمع چربی می تواند منجر به ایجاد پوسته پوسته شود. یکی از راه های تشخیص تفاوت بین پوست سر خشک و پوسته پوسته از شوره ، ظاهر آنهاست. پوسته های شوره بزرگتر هستند و چرب به نظر می رسند.