فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  همه آنچه باید از عوارض سولفات‌ها برای مو بدانیم

  همه آنچه باید از عوارض سولفات‌ها برای مو بدانیم

  همه آنچه باید از عوارض سولفات‌ها برای مو بدانیم

  اکثر مردم برای انتخاب شامپو برای موهای خود زیاد فکر و یا تحقیق نمی‌کنند. برخی بر اساس عطر شامپو تصمیم می‌گیرند که یک شامپو را خریداری کنند، در حالی که برخی دیگر بر اساس برچسب و شعار شامپو تصمیم به خرید می‌کنند. من به عنوان یک آرایشگر، هر روز به مشتریانم شامپوهای زیادی را توصیه می‌کنم و هیچ کس یک بار هم نمی‌پرسد که “مواد تشکیل دهنده این شامپوها چیست؟” بسیاری از مردم نمی‌دانند که برخی از مواد تشکیل دهنده می‌توانند روی مو و پوست سر تأثیر بگذارند.

  یکی از رایج ترین موادی که در اکثر شامپوها استفاده می‌شود، سولفات‌ها هستند. سولفات‌ها مواد شوینده‌ای هستند که برای کف کردن شامپو استفاده می‌شوند. استفاده از آنها در شامپوها ارزان است به همین خاطر نیز بسیاری از شرکت‌ها از سولفات‌ها در شامپوهای خود استفاده می‌کنند. رایج ترین سولفات‌های مورد استفاده در این شامپوها عبارتند از:

  • سدیم لوریل سولفات (SLS)
  • سدیم لورت سولفات (SLES)
  • آمونیاک لورت سولفات (ALS)
  • چای لوریت سولفات (TEA)

  این سولفات‌ها در اکثر محصولات پاک کننده خانگی نیز وجود دارند! اگر پوسنی حساس دارید و یا موهای شما در برابر سولفات‌ها واکنش نشان می‌دهند بهتر است از آن استفاده نکنید.

  اثرات سولفات‌ها بر روی مو و پوست سر شما

  سولفات‌ها این پتانسیل را دارند که موهای شما را خراب کنند. اثرات منفی زیادی وجود دارد که سولفات‌ها می‌توانند برای ساقه مو، فولیکول‌های مو و پوست سر شما ایجاد کنند. برخی از این موارد عبارتند از:

  خشکی مو و پوست سر: سولفات‌ها تمام روغن‌های طبیعی روی پوست سر شما را حل می‌کنند، در نتیجه موها و پوست سر شما نسبت به حالت عادی خشک‌تر می‌شوند.

  تحریکات پوست سر سولفات‌ها پتانسیل تشدید شوره سر و اگزما را دارند. آنها نیز به نوبه خود احساس سفت شدن و خارش را در پوست سر شما ایجاد می‌کنند.

  محو شدن رنگ مو: اگر موهایتان را رنگ کنید، پاکسازی تهاجمی که سولفات‌ها به شما می‌دهند، موهایتان را از آن رنگ می‌گیرد و موهایتان را کدر و محو می‌کند.

  ریزش مو: سولفات‌ها باعث خوردگی و آسیب فولیکول‌های مو می‌شوند که منجر به ریزش مو می‌شود. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که شامپو را به درستی از روی موهای خود آبکشی نکنید.

  همه آنچه باید از عوارض سولفات‌ها برای مو بدانیم

  تغییر به شامپوهای بدون سولفات

  هنگام تغییر از شامپوی معمولی خود به شامپوی بدون سولفات، ممکن است چند چیز جزئی وجود داشته باشد که باید به آنها عادت کنید. حتی اگر با این تغییرات دست و پنجه نرم می‌کنید، همیشه باید به خاطر داشته باشید که تغییر به شامپوهای بدون سولفات شروعی برای داشتن پوست سر سالم و موهای سالم تر است. در ادامه برخی از ویژگی‌های شامپو بدون سولفات را نام می‌بریم:

  1. اولین چیزی که در مورد شامپوهای بدون سولفات متوجه خواهید شد این است که کف نمی‌کنند. این مشکل برای بسیاری از افراد است زیرا احساس نمی‌کنند موهایشان به درستی تمیز می‌شود. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که تنها دلیل کف کردن زیاد شامپوهای دیگر به دلیل سولفات‌های موجود در آنهاست.

  2. همچنین ممکن است متوجه شوید که پس از استفاده از شامپوی جدید و بدون سولفات، موهای شما خیلی سریعتر از گذشته احساس چربی می‌کنند. اکنون که تمام روغن‌های طبیعی موهای خود را پاک نمی‌کنید، برخی از افراد ممکن است احساس کنند موهایشان به سرعت چرب می‌شود.