فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  هر آنچه که باید در مورد ریزش مو بدانید

  هر آنچه که باید در مورد ریزش مو بدانید

  ریزش مو (آلوپسی) یک اتفاق نسبتاً رایج است. در حالی که این بیماری در بزرگسالان مسن‌تر شایع‌تر است، هر کسی از جمله کودکان می‌تواند آن را تجربه کند.

  طبق آکادمی پوست آمریکا (AAD) ریزش بین 50 تا 100 تار مو در روز معمول است. با حدود 100000 تار مو روی سر، آن ریزش کوچک قابل توجه نیست. موهای جدید به طور معمول جایگزین موهای از دست رفته می‌شوند، اما همیشه این اتفاق نمی‌افتد. ریزش مو می‌تواند به تدریج در طی سالها ایجاد شود یا به طور ناگهانی اتفاق بیفتد. بسته به علت زمینه‌ای، ممکن است موقت یا دائمی باشد.

  آیا می خواهید بفهمید که آیا واقعاً موهایتان از دست می رود یا فقط ریزش طبیعی را تجربه می‌کنید؟ مطمئن نیستید که آیا زمان مراجعه به پزشک فرا رسیده است؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد ریزش مو و نحوه مدیریت آن تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

  علائم ریزش مو

  علامت اصلی آلوپسی ریزش موی بیشتر از حد معمول است، اما تشخیص آن سخت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.

  علائم زیر می‌تواند سرنخ هایی را ارائه دهد:

  اگر موهای خود را از هم جدا کنید، ممکن است متوجه پهن شدن قسمت خود شوید که می‌تواند نشانه نازک شدن موها باشد.

  کاهش خط مو: به طور مشابه، اگر متوجه شدید که خط موی شما بالاتر از حد معمول به نظر می‌رسد، ممکن است نشانه‌ای از نازک شدن موها باشد.

  ریزش مو: پس از استفاده برس یا شانه خود را بررسی کنید. آیا بیشتر از حد معمول مو جمع می‌کند؟ اگر چنین است، این ممکن است نشانه ریزش مو باشد.

  تکه های طاس: اندازه آنها می‌تواند متفاوت باشد و در طول زمان می‌توانند رشد کنند.

  درد یا خارش: اگر یک بیماری پوستی زمینه‌ای دارید که باعث ریزش موی شما می‌شود، ممکن است احساس درد یا خارش در پوست سر خود نیز داشته باشید.

  چه چیزی باعث ریزش مو می شود؟

  چند نوع اصلی ریزش مو وجود دارد که هر کدام دلایل زمینه‌ای متفاوتی دارند.

  آلوپسی آندروژنیک

  آلوپسی آندروژنیک به ریزش موی ارثی مانند طاسی با الگوی مردانه یا طاسی الگوی زنانه اشاره دارد. این شایع ترین علت ریزش مو است که تا حد 50 درصد مردم به آن دچار هستند. ریزش مو مربوط به آلوپسی آندروژنیک به تدریج اتفاق می‌افتد. در حالی که برخی از افراد ممکن است در اوایل بلوغ ریزش مو را تجربه کنند.

  آلوپسی آره آتا

  آلوپسی آره آتا یک بیماری خود ایمنی است که باعث می شود سیستم ایمنی بدن شما به فولیکول‌های مو حمله کند و در نتیجه لکه‌های طاس ایجاد شود که می‌تواند از کوچک تا بزرگ متغیر باشد. در برخی موارد ممکن است منجر به ریزش کامل مو شود. علاوه بر ریزش مو در پوست سر، برخی از افراد مبتلا به آلوپسی آره آتا موهای ابرو، مژه یا سایر قسمت‌های بدن خود را از دست می‌دهند.

  آناژن افلوویوم

  آناژن افلوویوم شامل ریزش سریع مو می شود. این معمولاً به دلیل پرتو درمانی یا شیمی درمانی اتفاق می‌افتد. معمولاً پس از توقف درمان، موها دوباره رشد می‌کنند.

  هر آنچه که باید در مورد ریزش مو بدانید

  تلوژن افلوویوم

  تلوژن افلوویوم نوعی ریزش موی ناگهانی است که در اثر شوک عاطفی یا جسمی، مانند یک رویداد آسیب‌زا، دوره استرس شدید یا یک بیماری جدی ایجاد می‌شود. همچنین ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی اتفاق بیفتد، مانند موارد زیر:

  • بارداری
  • زایمان
  • یائسگی

  سایر علل بالقوه تلوژن افلوویوم عبارتند از:

  سوء تغذیه

  • برخی از اختلالات غدد درون ریز
  • شروع یا توقف کنترل بارداری هورمونی

  انواع مختلفی از داروها نیز می‌توانند باعث آن شوند، از جمله:

  • ضد انعقادها
  • داروهای ضد تشنج
  • رتینوئیدهای خوراکی
  • مسدود کننده های بتا
  • داروهای تیروئید