فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  مقابله با کم‌اشتهایی عصبی(بخش دوم)

  مقابله با کم‌اشتهایی عصبی(بخش دوم)

  مقابله با کم‌اشتهایی عصبی(بخش دوم)

  روان درمانی متمرکز بر نوجوان

  روان درمانی متمرکز بر نوجوان معمولاً تا 40 جلسه را شامل می‌شود و معمولاً بین 12 تا 18 ماه طول می‌کشد. در ابتدا جلسات بیشتری خواهید داشت تا از شما حمایت بیشتری شود.
  درمانگر به شما کمک می‌کند:
  • با ترس‌های خود در مورد افزایش وزن کنار بیایید
  • درک کنید که برای سلامتی باید چه کاری انجام دهید
  • تاثیر کم خوری را درک کنید
  • درک کنید که چه چیزی باعث بی اشتهایی شما می‌شود و چگونه آن را متوقف کنید
  شما می‌توانید درمان را به تنهایی یا با خانواده انجام دهید.

  توصیه‌های غذایی

  اگر دچار بی اشتهایی هستید، ممکن است تمام ویتامین‌ها و انرژی مورد نیاز بدنتان برای رشد و تکامل مناسب را دریافت نکنید، که این امر به ویژه با رسیدن به سن بلوغ بسیار مهم است. در طول درمان، پزشک به شما توصیه‌هایی در مورد بهترین غذاها برای حفظ سلامتی می‌دهد. آنها احتمالاً به شما توصیه می‌کنند که مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی نیز مصرف کنید. آنها همچنین با والدین یا مراقبان شما در مورد رژیم غذایی شما صحبت خواهند کرد تا بتوانند از شما در خانه حمایت کنند.

  سلامت استخوان

  بی‌اشتهایی می‌تواند استخوان‌های شما را ضعیف‌تر کند، که می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری به نام پوکی استخوان را افزایش دهد. اگر وزن شما برای یک سال یا بیشتر در کودکان و جوانان، یا 2 سال یا بیشتر در بزرگسالان کم باشد، این احتمال بیشتر است. به همین دلیل، پزشکان شما ممکن است به شما توصیه کنند که یک اسکن تراکم استخوان برای بررسی سلامت استخوان‌هایتان انجام دهید.
  دختران و زنان بیشتر از مردان در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان هستند، بنابراین پزشک ممکن است برای شما دارویی جهت کمک به محافظت از استخوان‌های شما در برابر پوکی استخوان تجویز کند.

  دارو

  داروهای ضد افسردگی نباید به عنوان تنها درمان بی اشتهایی ارائه شوند. اما ممکن است به شما یک داروی ضد افسردگی مانند فلوکستین (پروزاک) در ترکیب با درمان پیشنهاد شود تا به شما در مدیریت شرایط دیگر مانند:
  • اضطراب
  • افسردگی
  • فوبیای اجتماعی
  کمک کند. داروهای ضد افسردگی به ندرت برای کودکان یا جوانان زیر 18 سال تجویز می‌شود.

  خرید محصولات تخصصی مراقبت از پوست

  مقابله با کم‌اشتهایی عصبی(بخش دوم)

  جایی که درمان اتفاق خواهد افتاد

  اکثر افراد مبتلا به بی اشتهایی می‌توانند در طول درمان خود در خانه بمانند. معمولاً در کلینیک و یا مطب خود قرار ملاقات خواهید داشت و سپس می‌توانید به خانه بروید. با این حال، در صورت داشتن عوارض جدی سلامتی، ممکن است در بیمارستان بستری شوید. به عنوان مثال، اگر:
  • شما بسیار کم وزن هستید و همچنان وزن کم می‌کنید
  • شما بسیار بیمار هستید و زندگی شما در خطر است
  • شما زیر 18 سال دارید و پزشکان شما معتقدند حمایت کافی در خانه ندارید
  • پزشکان نگران هستند که شما ممکن است به خودتان آسیب برسانید یا در معرض خطر خودکشی هستید

  اگر در بیمارستان از شما مراقبت می‌کنند، پزشکان مراقب وزن و سلامت به شما کمک می‌کنند تا به تدریج به وزن مناسب برسید و هر درمانی را شروع یا ادامه دهید. هنگامی که آنها از وزن شما و همچنین سلامت جسمی و روانی شما راضی هستند، باید بتوانید به خانه بازگردید.

  خرید محصولات تخصصی مراقبت از مو

  درمان اجباری

  گاهی اوقات، فرد مبتلا به بی اشتهایی ممکن است از درمان امتناع کند، حتی اگر به شدت بیمار باشد و زندگی‌اش در خطر باشد.
  در این موارد، پزشکان ممکن است تصمیم بگیرند، به عنوان آخرین راه حل، فرد را برای درمان اجباری تحت قانون سلامت روان در بیمارستان بستری کنند.

  چک آپ‌ها

  این مهم است که پس از پایان درمان، حمایت مداوم دریافت کنید. شما باید حداقل سالی یک بار وزن خود و همچنین سلامت روحی و جسمی خود را چک کنید. این معمولاً توسط پزشک عمومی شما انجام می‌شود، اما ممکن است توسط متخصص اختلالات غدا خوردن نیز انجام شود.

  مطالعه مقاله قبلی در خصوص مقابله با کم اشتهایی عصبی(بخش اول)