فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  علت ریزش موهای ابرو

  علت ریزش موهای ابرو

  علت ریزش موهای ابرو

  مانند موهای روی سر، ابروها نیز می‌توانند نازک شوند یا رشدشان متوقف شود. ممکن است به هر دلیلی این را تجربه کنید. در زیر با علل ریشه‌ای احتمالی و درمان آن آشنا شوید.

  علت ریزش موی ابرو

  اگر یک یا هر دو ابرو نازک شده باشد، ممکن است به دلیل عفونت، بیماری‌های پوستی، تغییرات هورمونی یا بیش فعال بودن سیستم ایمنی باشد. کمبودهای تغذیه‌ای ، آسیب‌های جسمی یا استرس عاطفی نیز می تواند باعث کم شدن ابروها شود. با محدود کردن علت، شما و پزشکتان می‌توانید درمان مناسب را برای کمک به جلوگیری، معکوس کردن یا به حداقل رساندن ریزش مو پیدا کنید.

  آلوپسی آره آتا

  آلوپسی آره آتا یک بیماری خود ایمنی است. سیستم ایمنی بدن به اشتباه بخشی از بدن شما را به عنوان دشمن می‌شناسد و به آن حمله می‌کند. آلوپسی آره‌ آتا فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد که موها از آن رشد می‌کنند و تولید مو را کند یا متوقف می‌کند.

  انواع مختلفی از آلوپسی وجود دارد:

  • آلوپسی آره آتا باعث ایجاد لکه‌های تصادفی ریزش مو می‌شود.
  • آلوپسی یونیورسالیس ناپدید شدن کامل تمام موها است.
  • آلوپسی فیبروزان فرونتال باعث ایجاد اسکار در پوست سر همراه با طاسی و ریزش ابرو می‌شود.
  • به گفته بنیاد ملی آلوپسی آره آتا، پزشکان مطمئن نیستند که چه چیزی باعث ایجاد یک اپیزود می‌شود، اما می‌تواند بیاید و از بین برود، با رشد مو در زمانی که بیماری غیرفعال است. آلوپسی می‌تواند ناخن‌های دست و پا را نیز درگیر کند.

  کمبود مواد مغذی

  بدن انسان به مواد مغذی از جمله منابع انرژی ( کربوهیدرات‌ها ، پروتئین‌ها ، چربی‌ها)، اسیدهای آمینه و چرب، ویتامین‌ها و مواد معدنی نیاز دارد. برخی از اینها رشد مو را حفظ کرده و بر آن تأثیر می‌گذارد ، بنابراین کمبود هر یک از آنها می‌تواند باعث ریزش مو شود.

  کمبود ویتامین A یا روی می‌تواند رشد سلولی را کند می‌کند و مانع از تولید می شود. سایر کمبودهای خاص که می‌تواند بر ریزش مو تأثیر بگذارد عبارتند از:

  • بیوتینمنبع مورد اعتماد(ویتامین B-7)
  • ویتامین C ( توسعه کلاژن )
  • اهن
  • ویتامین های E ، B-12 و D
  • سیستئین
  • اسیدهای چرب امگا 3
  • اگزما (درماتیت آتوپیک)

  اگزما التهاب پوست است که باعث خارش، قرمزی، ترشح و تحریک می‌شود. این بیماری توسط یک سیستم ایمنی بیش از حد حساس ایجاد می‌شود و می‌تواند به عنوان یک عارضه یکباره یا یک وضعیت مداوم ظاهر شود. از آنجایی که فولیکول‌های مو در پوست جاسازی شده‌اند، اگزما ممکن است در رشد مناسب مو اختلال ایجاد کند.

  پسوریازیس

  پسوریازیس یک اختلال خودایمنی است که باعث می‌شود سلول‌های پوست به سرعت تکثیر شوند به طوری که لکه‌های قرمز، ضخیم، پوسته پوسته و دردناک ایجاد می‌شود که فولیکول‌های مو را مسدود کرده و رشد را متوقف می‌کند.

  درماتیت تماسی

  درماتیت تماسی در اثر تماس با یک آلرژن یا یک محرک سمی ایجاد می‌شود. ممکن است احساس خارش کنید یا احساس سوزش داشته باشید. اگر ناحیه نزدیک ابروهای شما تحت تأثیر قرار گرفته باشد، التهاب ممکن است رشد مو را مهار کند.

  علت ریزش موهای ابرو

  درماتیت سبورئیک

  درماتیت سبورئیک معمولاً یک وضعیت مداوم است. دانشمندان معتقدند که این بیماری در اثر یک قارچ یا تولید بیش از حد چربی در پوست ایجاد می‌شود. درماتیت سبورئیک منجر به شوره سر حتی در ابروها می‌شود.

  کچلی (کرم حلقوی)

  کچلی که به عنوان کرم حلقوی شناخته می‌شود نیز قارچی است. لکه‌های قرمز، خارش دار، برجسته و حلقه مانند، همراه با ترشح و تاول ایجاد می‌کند. زمانی که این تکه‌ها روی ابروها ظاهر می‌شوند، معمولاً موها می‌ریزند و لکه‌های طاسی باقی می‌مانند.

  مشکلات تیروئید

  بیماری تیروئید یکی از علل شایع ریزش موی ابرو است. غده تیروئید شما هورمون‌هایی تولید می‌کند که متابولیسم را تنظیم می‌کنند. هنگامی که این غده بیش از حد یا خیلی کم هورمون تولید می‌کند، بدن شما از تعادل خارج می‌شود و تعدادی از فرآیندهای طبیعی را مختل می‌کند. این شامل رشد مو می‌شود.

  کم کاری تیروئید همچنین می‌تواند باعث خستگی، افزایش وزن و مه مغزی شود، در حالی که افراد مبتلا به پرکاری تیروئید اغلب تپش قلب، چشم‌های برآمده و کاهش وزن دارند.

  بیماری هانسن

  بیماری هانسن ( جذام ) توسط باکتری ایجاد می‌شود و به صورت زخم در سراسر پوست ظاهر می‌شود. در بسیاری از کشورها رایج است اما در ایالات متحده نه. جذام لپروماتوز شامل ضایعات و ریزش مو در سراسر بدن، بی حسی و ضعف اندام است.

  استرس و اضطراب

  استرس و اضطراب بیش از حد می‌تواند باعث تغییرات فیزیولوژیکی شود، از جمله کاهش اکسیژن به فولیکول‌های مو و نوسان سطح هورمون که به ریزش موی ابرو کمک می‌کند.