فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  ریزش مو در اثر استرس؟ آنچه باید در مورد ریزش مو و استرس مزمن بدانید

  ریزش مو در اثر استرس؟ آنچه باید در مورد ریزش مو و استرس مزمن بدانید

  ریزش مو در اثر استرس؟ آنچه باید در مورد ریزش مو و استرس مزمن بدانید

  اگر بیشتر از حد معمول تارهای موهای شما می‌ریزد، ممکن است از خود بپرسید که آیا اضطراب مقصر اصلی است یا خیر. احتمالاً در مورد ارتباط احتمالی بین استرس و ریزش مو شنیده‌اید، اما آیا این ادعا درست است؟ چه در اثر کار احساس گیجی کنید و چه تحت تأثیر رویدادهای عاطفی مانند طلاق یا مرگ در خانواده باشید، طبیعی است که نگران تأثیر استرس بر بدن خود باشید. در این مقاله به تاثیر استرس بر ریزش مو می‌پردازیم.

  آیا اضطراب می تواند باعث ریزش مو شود؟

  استرس و اضطراب نه تنها در ریزش مو نقش دارند، بلکه با سه حالت زیر نیز مرتبط هستند که می‌توانند باعث ریزش مو شوند.

  تلوژن افلوویوم

  این وضعیت یکی از دلایل شایع ریزش مو و متوقف شدن رشد مو است. استرس می‌تواند فولیکول‌های مو را وارد فاز «استراحت» کند تا رشته‌های موی جدیدی تولید نکنند. با گذشت زمان، موها راحت‌تر می‌ریزند، حتی اگر فقط آن‌ها را بشویید، شانه کنید یا دست بزنید. تلوژن افلوویوم همچنین می‌تواند ناشی از تغذیه نامناسب و تغییرات در سطح هورمون باشد.

  تریکوتیلومانیا

  اگر تا به حال متوجه شده‌اید که به معنای واقعی کلمه موهای خود را در زمان استرس یا تنش کنده‌اید، می‌تواند نشانه تریکوتیلومانیا باشد. در این وضعیت روانی، افراد با کشیدن مو از پوست سر، صورت و سایر قسمت‌های بدن با احساسات منفی مانند استرس و اضطراب مقابله می‌کنند. بیشتر در دختران نوجوان دیده می‌شود.

  آلوپسی آره آتا

  در این شرایط، سیستم ایمنی بدن شما به فولیکول‌های مو حمله می‌کند و باعث ریزش موهای شما می‌شود. در برخی موارد، آلوپسی فقط می‌تواند باعث نازک شدن موها شود، در حالی که در موارد دیگر ممکن است افراد دچار طاسی شوند. موها می‌توانند با گذشت زمان دوباره رشد کنند، سپس دوباره ریزش کنند. پزشکان دقیقاً مطمئن نیستند که چه چیزی باعث آلوپسی آره آتا می‌شود، اگرچه ژنتیک ممکن است در این امر نقش داشته باشد. و اگرچه ناشی از استرس نیست، آلوپسی آره آتا می‌تواند برای هر فردی که با این عارضه سر و کار دارد بسیار استرس زا باشد.

  ریزش مو در اثر استرس؟ آنچه باید در مورد ریزش مو و استرس مزمن بدانید

  استرس و ریزش مو: راه های بالقوه برای مقابله

  هر تعدادی از موقعیت‌های استرس زا می‌تواند باعث ریزش مو شود، از جمله بارداری، بیماری مزمن، آسیب، مسائل مربوط به رابطه، نگرانی‌های مالی، تغذیه نامناسب، جراحی، داروهایی مانند داروهای ضد افسردگی و غیره. برای مقابله با استرس و محافظت از موهای خود، این نکات را امتحان کنید:

  تکنیک‌های تمدد اعصاب (مانند تنفس عمیق، مدیتیشن یا یوگا) را به طور منظم یاد بگیرید و تمرین کنید
  ورزش منظم داشته باشید، که به مدیریت استرس و اثرات آن کمک می‌کند
  وقت خود را با افراد مثبت سپری کنید. منزوی کردن خود می‌تواند استرس را بدتر کند
  از یک درمانگر کمک حرفه‌ای بخواهید
  یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و در صورت توصیه پزشک از مولتی ویتامین استفاده کنید
  هنگام شستن، خشک کردن و حالت دادن به موهای خود با احتیاط رفتار کنید
  ریزش مو در اثر استرس نباید دائمی باشد. اگر ادامه داشت، با پزشک در مورد یک داروی تجویزی یا بدون نسخه برای تحریک رشد مجدد مو صحبت کنید. همچنین می توانید از شامپوهای ضد ریزش مو نیز استفاده کنید.