فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  ریزش مو بعد از کرونا

  ریزش مو بعد از کرونا

  ریزش مو بعد از کرونا

  شایع ترین علائم COVID-19 تنگی نفس، از دست دادن چشایی، سرفه، تب و خستگی است که سازمان‌های جهانی بهداشت در مورد آن به ما هشدار می‌دهند. در حال حاضر گزارش‌ها و مطالعات متعددی در مورد عواقب طولانی مدت بیماران پس از بهبودی وجود دارد. از جمله آنها ریزش مو است که به نام آلوپسی نیز شناخته می‌شود. در حالی که این یک تغییر زیبایی است، می‌تواند یک عارضه جانبی مخرب برای بسیاری از افراد باشد.

  چه چیزی باعث ریزش مو COVID-19 می‌شود؟

  رشد مو از سه مرحله رشد، استراحت و ریزش می‌گذرد. در هر لحظه، اکثریت موهای شما باید در مرحله رشد باشند. مقدار بسیار کمتری در مرحله استراحت و ریزش هستند. با این حال، زمانی که تلوژن افلوویوم را تجربه می‌کنید، تا 50 درصد از موهای شما در مرحله ریزش قرار می‌گیرند. در نتیجه، شما تمایل به ریزش تکه‌های مو دارید، به‌ویژه زمانی که آن‌ها را برس می‌زنید یا می‌شویید.

  یک رویداد شدید یا آسیب زا معمولاً باعث تحریک Telogen Effluvium می شود. بسیاری از بیماران COVID-19 دو تا سه ماه پس از بهبودی دچار آلوپسی می‌شوند. وقایعی که باعث ایجاد این وضعیت می‌شوند عبارتند از:

  • زایمان
  • عمل جراحی
  • دوره‌های استرس روانی بالا
  • بستری شدن در بیمارستان
  • بیماری شدید

  خبر خوب این است که این وضعیت موقتی است اما رفع آن به زمان نیاز دارد. قبل از اینکه موهای شما به حالت عادی برگردد، معمولاً بین شش تا نه ماه ریزش مو را تجربه خواهید کرد. اگر می‌خواهید زودتر موهایتان را بهبود ببخشید، درمان‌های زیر را انجام دهید:

  درمان‌های تایید شده توسط FDA

  قبل از هر گونه درمان، می‌توانید با اطمینان از تعادل مناسب مواد مغذی، رشد مو را بهتر کنید. یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید و در صورت توصیه پزشک، مولتی ویتامین مصرف کنید. اگر تمامی این موارد را رعایت کنید و تغذیه خوبی داشته باشید می‌توانید موهای خوبی نیز داشته باشید.

  ریزش مو بعد از کرونا

  ماینوکسیدیل

  ماینوکسیدیل مایع یا کفی است که روی پوست سر خود می‌مالید. به طور معمول برای بیماران مبتلا به طاسی مردانه و زنانه استفاده می شود، اما برای کسانی که به تازگی ریزش مو را تجربه کرده اند بهترین است. این محصول نیازی به نسخه پزشک ندارد، اما باید دوره درمان خود را با پزشک درمیان بگذارید.

  فیناستراید (معروف به پروپشیا)

  فیناستراید یک داروی خوراکی است که آلوپسی را در مسیر خود متوقف می‌کند و باعث رشد موهای جدید می‌شود. این معمولا برای بیماران مبتلا به طاسی با الگوی مردانه استفاده می‌شود. این درمان از تبدیل تستوسترون به DHT، هورمونی که می‌تواند به فولیکول‌های موی مردان آسیب برساند، جلوگیری می‌کند. برای تهیه این محصول به نسخه نیاز دارید.

  نکته ای در مورد مکمل: در حالی که بیوتین برای سلامت مو، پوست و ناخن مهم است، مکمل‌های بیوتین با دوز بالا ممکن است بهترین گزینه نباشند. مطالعه ای در سال 2017 در مجله انجمن پزشکی آمریکا نشان می دهد که بیوتین اضافی می‌تواند منجر به نتایج کاذب در آزمایش خون مورد استفاده برای تشخیص حملات قلبی شود.

  در ادامه همانطور که ذکر شد اگر به کرونا مبتلا هستید یا قبلا مبتلا شده اید بهتر است برای جلوگیری از ریزش مو و یا بازگشت موهایتان به حالت عادی از یک رژیم غذایی مناسب پیروی کنید.