فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  ریزش موی ارثی

  ریزش موی ارثی

  ریزش موی ارثی

  ریزش موی ارثی یکی از شایع ترین علل ریزش مو است. درصد زیادی از مردان و زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بسیاری متوجه می‌شوند که با افزایش سن به تدریج بدتر می‌شود. شایعات و افسانه‌های زیادی در مورد ریزش موی ارثی وجود دارد. بیایید نگاهی به علل اصلی ریزش مو بیاندازیم.

  ریزش موی ارثی چیست؟

  ریزش موی ارثی (همچنین به عنوان طاسی با الگوی مردانه یا آلوپسی آندروژنیک شناخته می‌شود) یک بیماری ژنتیکی است که مدت زمانی را که مو به طور فعال برای رشد می‌گذراند کاهش می‌دهد. مو در شقیقه‌ها و خط مو شروع به عقب رفتن می‌کند و تاج شروع به نازک شدن می‌کند. در نهایت، خط رویش مو به حدی بالا می‌رود که با تکه‌ای که در قسمت تاج سر قرار دارد می‌پیوندد و یک پوست سر کاملاً طاس ایجاد می‌کند.

  چرا ریزش موی ارثی اتفاق می افتد؟

  اول، بیایید این افسانه را کنار بگذاریم. ژن ریزش مو فقط از مادر نمی آید! بسیاری از مردم بر این باورند که سلامت موهایشان کاملاً به ژن‌های مادری آنها بستگی دارد زیرا طاسی عمدتاً بر اساس کروموزوم X است که از مادر می‌آید. در واقع، شما می‌توانید ژن ریزش مو را از هر دو طرف خانواده خود به ارث ببرید، پس تقصیر را صرفا به گردن مادر نگذارید!

  DHT، کوچک سازی و چرخه مو

  پیشرفت ریزش موی ارثی به خود چرخه مو و همچنین هورمونی به نام دی هیدروتستوسترون (DHT) بستگی دارد. DHT یک هورمون جنسی مردانه است که پسر عموی دور تستوسترون است. اگر از نظر ژنتیکی مستعد ریزش مو هستید، احتمالاً به این هورمون حساس خواهید بود. DHT چرخه مو را کوتاه می‌کند به طوری که زمان کمتری را در مرحله رشد فعال قبل از ریزش سپری می‌کند.

  موهایی که جایگزین رشته‌های ریخته شده می‌شوند ظریف تر و کوتاه تر هستند، تا زمانی که در نهایت فولیکول به طور کامل خاموش شود. بافت موهای باقیمانده ممکن است همیشه شروع به تغییر کند، از پر و ضخیم به بی روح و کدر، با رنگدانه رنگ کمتر. شما حتی ممکن است متوجه ریزش قابل توجهی نشوید. این فرآیند کوچک سازی نامیده می‌شود.

  ریزش موی ارثی

  پس برای مبارزه با ریزش موی ارثی چه کنم؟

  متأسفانه هیچ درمانی برای ریزش موی ارثی وجود ندارد. این ریزش مو قبلاً در ژنتیک شما کدگذاری شده است و هیچ تغییری در آنها وجود ندارد. خبر خوب این است که راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با ریزش مو که ریشه در ژن‌های شما دارد مقابله کرده و با آن مبارزه کنید.

  رژیم غذایی

  در حالی که خوب غذا خوردن و تغذیه مناسب احتمالاً ریزش موی ارثی شما را درمان نمی‌کند، اما تا حد امکان از موهای موجود شما حمایت و تغذیه می کند تا اطمینان حاصل شود که موهای باقی مانده ضخیم، انعطاف پذیر و سرشار از زندگی هستند. شایان ذکر است که ریزش موی ارثی می‌تواند با کمبود ویتامین و کمبود پروتئین تسریع شود، بنابراین مطمئن شوید که هر دو را به مقدار کافی در رژیم غذایی خود دریافت می‌کنید.

  مراقبت از مو

  اگر متوجه ریزش موهایتان شده اید، آرام باشید! برای اینکه پرتر به نظر برسد، آن را در معرض پف کردن و شانه زدن طولانی قرار ندهید. این می‌تواند منجر به تحریک پوست سر شود و پوست سر تحریک شده موهای سالم تولید نمی‌کند.