فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  روش‌های درمان شوره سر

  روش‌های درمان شوره سر

  روش‌های درمان شوره سر

  درمان شوره سر چیست؟

  درمان شوره سر راه‌هایی هستند که می‌توانید از شر شوره سر خلاص شوید یا خارش و پوسته پوسته شدن پوست سرتان را کنترل کنید. دو مورد اول که باید امتحان کنید، برس زدن موهایتان و استفاده از شامپوی شوره سر است.
  موهای خود را از پوست سر به پایین با ضربات ثابت و محکم برس بزنید. این کار روغن را از پوست سر شما دور می‌کند، جایی که تجمع روغن و سلول‌های پوست می‌تواند باعث شوره سر شود. هدایت کردن چربی در امتداد تارهای مو کمک می‌کند موهای شما براق و سالم بماند.

  شامپوهای شوره سر

  همه شامپوهای شوره سر شبیه هم نیستند. هرکدام از مواد مختلفی تشکیل شده‌اند که برای اطلاع از آن‌ها باید برچسب روی شامپو را حتما مطالعه کنید. اگر استفاده از یک نوع شامپو در ابتدا شوره سر را کنترل می‌کند اما بعداً اثربخشی خود را از دست می‌دهد، ممکن است لازم باشد شامپوی خود را عوض کنید.

  نحوه استفاده از شامپوهای شوره سر
  • شامپو را به خوبی به پوست سر خود بمالید
  • شامپو را به مدت 5 دقیقه یا طبق دستور روی سر خود بگذارید
  • به طور کامل آبکشی کنید. هر شامپوی باقی مانده ممکن است پوست شما را تحریک کند.
  هر چند وقت یکبار باید از شامپو شوره سر استفاده کنید می تواند از روزانه تا چند بار در هفته متفاوت باشد.

  روش‌های درمان شوره سر

  درمان خانگی شوره سر

  به غیر از شامپوهای شوره سر، چند چیز دیگر ممکن است به کنترل آن کمک کند. به عنوان مثال، مدیریت استرس می تواند به پوسته پوسته شدن کمک کند، یا ممکن است برخی از این درمان‌های طبیعی را امتحان کنید. آنها یا مرطوب کننده هستند یا ممکن است در برابر باکتری‌ها یا قارچ‌ها مفید باشند:
  • روغن نارگیل: با مالیدن 3 تا 5 قاشق چایخوری از آن به پوست سر خود شروع کنید، سپس یک ساعت صبر کنید و موهای خود را با شامپو بشویید.
  • آلوئه ورا: درست قبل از شامپو کردن موهایتان، کمی به پوست سرتان بمالید.
  • سرکه سیب: یک چهارم فنجان سرکه سیب را با یک چهارم فنجان آب مخلوط کنید، سپس آن را روی پوست سر خود بریزید. بگذارید حداقل 15 دقیقه بماند سپس پوست سر خود را به خوبی بشویید.
  • آسپرین: دو عدد آسپرین را خرد کرده و با شامپوی خود مخلوط کنید، سپس موهای خود را شامپو کنید. بگذارید 2 دقیقه بماند سپس آن را بشویید.
  • جوش شیرین: موهای خود را خیس کنید، سپس جوش شیرین را روی پوست سر خود قرار دهید. بگذارید چند دقیقه بماند سپس آن را بشویید.
  • آبلیمو: 2 قاشق چایخوری آب لیمو را به پوست سر خود بمالید، بگذارید چند دقیقه بماند و سپس آبکشی کنید. این کار را با مخلوط کردن یک قاشق چای خوری آب لیمو با 1 فنجان آب انجام دهید و آن را روی پوست سر خود بریزید.
  • روغن زیتون: چند قطره روغن زیتون را به پوست سر خود بمالید، موهای خود را با کلاه دوش بپوشانید، سپس روی آن بخوابید. صبح موهایتان را شامپو بزنید.

  برخی از مطالعات نشان داده اند که روغن درخت چای، محصول جانبی درخت چای استرالیا، ممکن است به شوره سر کمک کند، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. در برخی موارد، می‌تواند پوست شما را تحریک کند یا باعث واکنش آلرژیک شود.

  چه زمانی برای درمان شوره سر به پزشک مراجعه کنید؟
  اگر پس از آزمایش داروهای بدون نسخه همچنان خارش و ریزش دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. برای موارد شوره سر واقعاً سرسخت، ممکن است نیاز به استفاده از شامپوهای تجویزی یا داروهای موضعی داشته باشید.