فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  روتین مراقبت انواع مو : بخش اول

  روتین مراقبت انواع مو : بخش اول

  روتین مراقبت انواع مو : بخش اول

  مراقبت از مو اغلب می‌تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر کمی وسواس به خرج دهید. سالم نگه داشتن مو و شیک بودن می‌تواند به شما اعتماد به نفس و جذابیت بیشتری دهد. روتین مو عبارت است از ایجاد روال مراقبتی از مو که شامل حفظ سلامت مو و استفاده از محصولات مفید برای موهای شما می‌شود. داشتن یک روتین مو، خیلی آسان است و با سلامت موی شما ارتباط مستقیم دارد. به محصولات مویی که مصرف می‌کنید نیز مرتبط است. خوشبختانه، نیاز نیست هر روز به موهایتان رسیدگی کنید. کافیست روتین موهایتان را هفته‌ای یکبار یا دو هفته یکبار انجام دهید.

  روتین مراقبت از مو چیست؟

  روتین مو یک روش ساده است که با استفاده از آن می‌توانید همواره از داشتن موهایی سالم و با طراوت لذت ببرید. درواقع روتین مراقبت مو فراتر از استفاده از یک شامپوی خاص در زمان استحمام است. کار‌های زیادی هستند که می‌توانند در مراقبت از ساختار موی شما مؤثر باشند. استفاده از شامپوی مخصوص موی خود، استفاده از نرم‌کننده‌ها، انواع سرم و ماسک مو، نحوه‌ی شست‌وشوی موی سر، انجام دادن یک سری کار‌ها و انجام ندادن یک سری کار‌های دیگر، همگی جزو روتین مراقب مو حساب می‌شوند. برای مثال، روش‌های خشک کردن مو می‌تواند در درازمدت بر روی سلامت مو مؤثر باشد.

  مشاهده محصولات مراقبت از مو

  در حالت کلی به یک روال ثابت دوره‌ای که برای مراقبت از مو صورت می‌گیرد، روتین مراقبت از مو گفته می‌شود. همان‌طور که گفتیم روتین مو و همچنین محصولات روتین مراقبت از مو برای مو‌های مختلف، یکسان نیست و برای هر نوع مو با ساختار‌های مختلف، روتین‌های متفاوتی وجود دارد. برای مثال، روتین مراقبت از موی فر که بیشتر فرم خشک دارد، با روتین مراقبت از موی صاف که زود چرب می‌شود متفاوت است.

  وسایلی که برای انجام یک روتین مو سالم وجود دارد، وسایلی از قبیل شامپو، نرم‌کننده مو، ماسک مو، حوله، شانه یا برس، روغن مو، وسایل حالت‌دهنده مو و … است. در ادامه به شکل کلی به فاکتور‌هایی که می‌توانند بر روی روتین مراقبت از مو تأثیر بگذارند، رسیدگی می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

  روتین مراقبت انواع مو : بخش اول
  اما پیدا‌ کردن یک روتین جهت حفاظت از مو، ممکن است کمی دلهره‌آور به ‌نظر برسد. مخصوصا زمانی که گزینه‌های بسیاری برای انتخاب پیش‌ روی خود داشته‌ باشید. در ادامه نکاتی را برای داشتن یک روتین مناسب بیان می‌کنیم.

  مشاهده محصولات مراقبت از پوست

  استفاده درست از انواع شامپو در روتین مراقبت از مو

  کم‌کم اوضاع صنعت سلامت و زیبایی به سمتی می‌رود که می‌توانیم بگوییم به‌اندازه تعداد انسان‌ها شامپو در قفسه‌های مغازه‌ها پیدا می‌شود و این وسط ما می‌مانیم و یک سر گیج و موهایی که نگرانشان هستیم و سراغ هر مغازه ‌داری هم که برویم به ما خواهد گفت «بهترین شامپو همان شامپویی است که من به تو می‌فروشم». اینجاست که باید گفت اول ما باید جنس موهایمان را بشناسیم و بعد درباره انواع مختلف شامپو اطلاعات کسب کنیم. مثلا انتخاب شامپو برای موهای کراتینه شده خیلی متفاوت است با انتخاب شامپو برای موهای معمولی و همین‌طور مراقبت‌های بعد از کاشت مو خیلی متفاوت است با مراقبت از موهای سرحال و مقاوم.

  شستشوی مرتب موها

  یکی از مهمترین اقدامات در روتین مراقبت از مو، شستشوی مرتب مو است. شستشوی مرتب موها باعث می‌شود که موها تمیز شده و آلودگی و چربی اضافه موها از بین برود. البته اینکه چند بار موها را شستشو دهید به جنس موی شما نیز بستگی دارد. موهایتان چرب است یا خشک؟ اگر موهایتان خشک است می‌توانید حتی شستشوی موها را به 2 بار در هفته کاهش دهید. اما اگر پوست سرتان چرب است شاید بهتر باشد که هر روز شستشوی موها را انجام دهید.

  با مطالعه مقاله بعدی در خصوص انواع مو و روتین مراقبت از آنها بیشتر بدانید.