فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  دلایل و درمان ریزش مو بعد از زایمان

  دلایل و درمان ریزش مو بعد از زایمان

  دلایل و درمان ریزش مو بعد از زایمان

  قطعا مشتاقانه منتظر کوچولوی خود هستید و دوست دارید تا سریعتر کوچولوی دلبندتان را در آغوش بگیرید. اما قطعا شنیده‌اید که برخی از مادران پس از زایمان دچار ریزش مو می‌شوند. ممکن است شماهم پس از زایمان دچار ریزش مو شوید. در این مقاله قصد داریم تا دلایل و درمان ریزش مو پس از زایمان را بررسی کنیم، پس همراه ما باشید.

  تغییرات هورمونی در دوران بارداری و پس از زایمان

  در دوران بارداری، هورمون‌های شما به طور چشمگیری تغییر می‌کند. بارداری همچنین باعث افزایش سطوح هورمون‌های دیگر از جمله استروژن، پروژسترون، اکسی توسین و پرولاکتین می‌شود. حجم خون شما نیز در دوران بارداری افزایش یافته و تا تاریخ زایمان 50 درصد بیشتر از حد طبیعی است. بلافاصله پس از تولد نوزاد، چندین سطح هورمونی شما به سرعت کاهش می‌یابد، از جمله استروژن و پروژسترون. این هورمون‌ها در عرض 24 ساعت پس از تولد تقریباً به سطح طبیعی خود باز می‌گردند، اگرچه تا زمانی که شما شیر می‌دهید، پرولاکتین بالا باقی می‌ماند.

  چگونه هورمون‌ها روی موهای شما تأثیر می‌گذارند

  هورمون‌ها بزرگترین دلیل تغییرات مو در دوران بارداری و ریزش موی بعد از زایمان شما هستند. در دوران بارداری، سطوح بالای استروژن از میزان معمول ریزش مو جلوگیری می‌کند. به طور معمول، موهای شما هر روز به مقدار کم می‌ریزند. در دوران بارداری، ریزش موی شما کاهش می‌یابد. این اثر با افزایش حجم و گردش خون شما ترکیب می‌شود که همچنین باعث می‌شود موهای شما کمتر از حد معمولی ریزش کنند.

  بنابراین، پس از تولد نوزاد و کاهش سطح هورمون‌های شما، موهای شما با ریزش توده‌های بزرگ‌تر از حالت عادی، زمان از دست رفته را جبران می‌کند. حجم کل ریزش موی شما احتمالاً بیشتر از آن چیزی نیست که در 9 ماه گذشته از دست داده‌اید، فقط به نظر می‌رسد که اینطور است زیرا یکباره اتفاق می‌افتد.

  درمان‌های ریزش مو پس از زایمان

  1. از یک ظاهر طراحی بگذرید

  گرم کردن موهایتان با سشوار یا اتو فر کننده ممکن است باعث نازک‌تر شدن موها شود. سعی کنید از حالت دادن موها خودداری کنید و اجازه دهید موهایتان با هوا خشک شود. برس زدن بیش از حد شدید نیز می‌تواند باعث ریزش موهای شما به صورت دسته‌های بزرگ‌تر شود، بنابراین هنگام شانه زدن موها سعی کنید به ارامی این کار را انجام دهید.

  دلایل و درمان ریزش مو بعد از زایمان

  2. خوب غذا بخورید

  گنجاندن انواع میوه‌ها، سبزیجات و پروتئین‌های سالم در رژیم غذایی بهترین راه برای اطمینان از دریافت تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن است. غذاهایی که توسط برخی برای بهبود سلامت مو پیشنهاد می‌شود عبارتند از: سبزیجات (برای آهن و ویتامین C)، سیب زمینی شیرین و هویج (برای بتاکاروتن)، تخم مرغ (برای ویتامین D) و ماهی (برای امگا 3 و امگا 3).

  3. ویتامین‌های خود را مصرف کنید

  ویتامین‌ها نباید جایگزین یک رژیم غذایی متنوع باشند، به خصوص زمانی که تازه مادر شده‌اید و باید از فرزند خود مراقبت کنید. اما اگر رژیم غذایی شما مناسب نباشد، ممکن است ویتامین ها به عنوان مکمل کمک کنند. در حالی که هیچ ویتامین خاصی بر ریزش مو تأثیر نمی‌گذارد، اما برای سلامت کلی مهم هستند. اغلب توصیه می‌شود که ویتامین‌های دوران بارداری خود را پس از تولد نوزادتان ادامه دهید، به خصوص اگر در دوران شیردهی هستید.

  4. از شامپو حجم دهنده استفاده کنید

  در حالی که هیچ مدرکی برای آن وجود ندارد، شامپوهای حالت دهنده گاهی اوقات موهای شما را سنگین می‌کنند و آن را نازک تر و شل‌تر نشان می‌دهند.