فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  دلایل شایع خشکی پوست (بخش دوم)

  دلایل شایع خشکی پوست (بخش دوم)

  دلایل شایع خشکی پوست (بخش دوم)

  قبل از مطالعه این بخش ، پیشنهاد می شود تا بخش اول از این سری مقاله را مطالعه فرمایید.

  3.  ژنتیک می تواند بر خطر خشکی پوست شما تأثیر بگذارد

  محققان می گویند که خشکی پوست می تواند ارثی باشد. بر اساس یک مطالعه ، جهش در ژن های کنترل کننده تولید پروتئین فیلاگرین ، که در تشکیل و آبرسانی سد پوستی نقش دارد ، می تواند چندین بیماری پوستی ایجاد کند. افرادی که دارای این جهش ها هستند و تخمین زده می شود حدود 10 درصد از مردم جهان هستند ، پوست خشک تری دارند و شانس بیشتری برای ابتلا به اگزما دارند. درماتیت آتوپیک یک نوع رایج از اگزما است .

  اگر همیشه پوست خشک داشته اید یا در خانواده شما دیده می شود ، ضروری است که در مرطوب سازی روزانه کوشا باشید. جاشوا زایچنر ، مدیر تحقیقات زیبایی و بالینی پوست در بیمارستان مونت سینا در شهر نیویورک می گوید: ” بدنبال سرامیدها و لیپیدها در مرطوب کننده ها باشید که به ایجاد و تقویت سد پوستی کمک می کند .”

  4.  آب سخت می تواند از جذب مرطوب کننده ها جلوگیری کند

  بر اساس اعلام سازمان زمین شناسی ایالات متحده ، وقتی آب شیر حاوی غلظت بالایی از مواد معدنی مانند منیزیم و کلسیم است ، به عنوان آب سخت شناخته می شود . این مواد معدنی می توانند یک لایه روی پوست بگذارند که باعث خشکی شود. ” دنیس گروس” ، متخصص پوست و جراح متخصص پوست در نیو می گوید: ” فلزات سنگین روغن های روی پوست را به ماده ای غلیظ تبدیل می کنند که غدد را می بندد ، شرایطی مانند آکنه و روزاسه را تشدید می کند و از جذب مرطوب کننده ها به پوست جلوگیری می کند.” شهر یورک به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، سرمایه گذاری در یک سیستم تصفیه خانه ، چه یک درمان خانگی و چه به شیر آب ، می تواند کمک کننده باشد. به دکتر گروس همچنین توصیه می کند محصولات مراقبت از پوست حاوی ویتامین A و C را به روال عادی خود اضافه کنید زیرا با پوشش رسوب شده توسط آب سخت مقابله می کند.

  دلایل شایع خشکی پوست (بخش دوم)

  5.  داروهای آکنه و گردش سریع سلول های رتینول پوست ، باعث خشکی می شود

  بر اساس مطالعه ای که در آگوست 2017 در مجله Clinical and Aesthetic Dermatology منتشر شد ، خشکی یک عارضه جانبی شایع رتینول است و این امر به این دلیل رخ می دهد که رتینول ارتباط بین سلول های سطح پوست را سست می کند .خبر خوب این است که شما مجبور نیستید این نجات دهنده های مراقبت از پوست را رها کنید ، اگرچه کاهش استفاده از آنها ممکن است نتایج را بدون تحریک به همراه داشته باشد. دکتر فرمان تاوب می گوید: “دفعات استفاده را از هر روز به یک روز در میان کاهش دهید ، مطمئن شوید که یک پاک کننده ملایم را انتخاب کرده اید که مشکل را پیچیده نمی کند و در صورت لزوم از پزشک متخصص پوست خود بخواهید که یک نسخه خشک کننده کمتر داشته باشد.”

  مطابق آکادمی پوست آمریکا ، بهترین فرکانس بستگی به نوع پوست خاص شما دارد . دکتر فریلینگ می گوید ، سوزش ، لایه برداری و پوسته پوسته شدن را به عنوان علائم لازم برای قطع استفاده از محصول در نظر بگیرید. او خاطرنشان می کند: “این چیزی نیست که بتوان با آن حدس زد و از آزمون و خطا استفاده کرد.” قرار ملاقات با متخصص پوست خود بگذارید و محصول را با خود ببرید تا پزشک آن را ارزیابی کرده و مطمئن شود که برای پوست شما مناسب است.

  در ادامه پیشنهاد می شود تا بخش سوم از این سری مقاله را مطالعه فرمایید.