فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  تاثیر آلودگی هوا بر ریزش مو

  تاثیر آلودگی هوا بر ریزش مو

  تاثیر آلودگی هوا بر ریزش مو

  تحقیقات جدید ممکن است توضیحی برای این که چرا آلودگی هوای بیرون باعث ریزش مو می‌شود، پیدا کرده باشد. بر اساس گزارش انجمن ریزش مو آمریکا، ریزش مو حدود دو سوم مردان زیر 35 سال در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین تقریباً 85 درصد از مردان پس از 50 سالگی مقدار قابل توجهی مو از دست می‌دهند.

  زنان نیز ریزش مو را تجربه می‌کنند. در واقع، بیماری به نام آلوپسی آندروژنتیک حدود 30 میلیون زن در ایالات متحده و همچنین 50 میلیون مرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. دلایل ریزش مو نامشخص است. اگرچه محققان فکر می‌کنند که ژن‌ها نقش کلیدی دارند، اما تعداد قابل توجهی از عوامل محیطی ناشناخته وجود دارد که ممکن است بر خطر ریزش مو نیز تأثیر بگذارد.

  تحقیقات جدید آلودگی را به عنوان یک محرک بالقوه برای ریزش مو بررسی کرده است. نکته مهم این است که مکانیسم بالقوه‌ای را روشن می‌کند که ممکن است توضیح دهد که چگونه آلودگی هوا باعث ریزش مو می‌شود. هیوک چول کوون از مرکز تحقیقات علوم آینده در جمهوری کره نویسنده اصلی این مطالعه است که تیم او آن را در بیست و هشتمین کنگره آکادمی اروپایی پوست و ونورولوژی (EADV) ارائه کرد.

  آلودگی پروتئین رشد مو را کاهش می‌دهد

  مقاله جدید با عنوان «اثرات ذرات معلق بر پاپیلای پوستی انسان» به تأثیر ذرات به اصطلاح آلودگی بر سلول‌های پایه فولیکول‌های مو پرداخته است. این سلول‌ها سلول‌های پاپیلای پوستی فولیکول انسانی (HFDPCs) نامیده می‌شوند.

  “ذرات” یا “آلودگی ذرات” اصطلاحی است که ترکیبی از ذرات جامد و قطرات مایع کوچک ساخته شده از مواد شیمیایی مختلف را توصیف می‌کند که افراد می‌توانند آن‌ها را استنشاق کنند. برخی از این ذرات خطر جدی برای سلامتی دارند. در تحقیقات جدید، Kwon و همکاران HFDPCها را در معرض ذرات PM10 مانند غبار و گازوئیل قرار دادند. طبق گفته آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA)، ذرات PM10 “ذراتی قابل استنشاق با قطرهایی هستند که معمولاً 10 میکرومتر و کوچکتر هستند.” پس از 24 ساعت، تیم از آنالیز وسترن بلات برای بررسی سطوح چندین پروتئین پس از قرار گرفتن در معرض ذرات استفاده کرد.

  تاثیر آلودگی هوا بر ریزش مو

  تجزیه و تحلیل نشان داد که قرار گرفتن در معرض PM10 و ذرات دیزل سطح یک کلید پروتئینی برای رشد مو را کاهش می‌دهد. این پروتئین بتا کاتنین نام دارد. علاوه بر این، گرد و غبار شبه PM10 و ذرات دیزل سطح سایر پروتئین‌هایی را که رشد مو و حفظ مو را تعیین می‌کنند، کاهش می‌دهند. این پروتئین‌ها سیکلین D1، سیکلین E و CDK2 بودند و هر چه محققان در معرض آلودگی بیشتری قرار می‌گرفتند، این پروتئین ها کاهش می یافت.

  این محقق در مورد این یافته ها اظهار نظر می‌کند و می‌گوید: «در حالی که ارتباط بین آلودگی هوا و بیماری‌های جدی مانند سرطان، بیماری انسداد مزمن ریه و بیماری قلبی عروقی به خوبی ثابت شده است اما آلودگی هوا می‌تواند برروی ریزش مو نیز نقش مهمی داشته باشد.

  اگر هرروز در هوای آلوده قرار دارید بهتر است از شامپوهای ضد ریزش مو استفاده کنید تا این شامپو‌ها ساقه موی شما را تقویت کنند و از ریزش موهای شما جلوگیری کنند.