فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  بهترین روش مراقبت از پوست خشک (بخش اول)

  بهترین روش مراقبت از پوست خشک (بخش اول)

  بهترین روش مراقبت از پوست خشک (بخش اول)

  پزشک شما احتمالاً یک معاینه بدنی انجام می دهد و در مورد سابقه پزشکی شما ، از جمله زمان شروع خشکی پوست ، چه عواملی باعث بهتر یا بدتر شدن آن ، عادت های استحمام ، رژیم غذایی و نحوه مراقبت از پوست میشود را مورد بررسی قرار می دهد. پزشک شما ممکن است آزمایش های تشخیصی خاصی را برای بررسی اینکه آیا خشکی پوست شما در نتیجه یک بیماری پزشکی زمینه ای مانند تیروئید کم کار (کم کاری تیروئید) است ، پیشنهاد کند.

  در بیشتر موارد ، خشکی پوست به خوبی به اقدامات سبک زندگی ، مانند استفاده از مرطوب کننده ها و جلوگیری از دوش گرفتن و گرم شدن طولانی و حمام ، تاثیر می گذارد. اگر پوستی بسیار خشک و پوسته پوسته دارید ، ممکن است پزشک توصیه کند از کرم بدون نسخه که حاوی اسید لاکتیک یا اسید لاکتیک و اوره است استفاده کنید. اگر بیماری پوستی جدی تری مانند درماتیت آتوپیک ، ایکتیوز یا پسوریازیس دارید ، ممکن است پزشک علاوه بر مراقبت در منزل ، کرم ها و پمادهای تجویز شده یا سایر درمان ها را برای شما تجویز کند.

  بهترین روش مراقبت از پوست خشک (بخش اول)

  • مرطوب کنید : مرطوب کننده ها روی پوست شما مهر و موم می کنند تا آب از آن خارج نشود. مرطوب کننده را چند بار در روز و بعد از استحمام بزنید. مرطوب کننده های ضخیم بهترین عملکرد را دارند ، مانند مارک های معروف و معتبر. همچنین ممکن است بخواهید از مواد آرایشی حاوی مرطوب کننده استفاده کنید. اگر پوست شما بسیار خشک است ، ممکن است بخواهید از روغنی مانند روغن کودک استفاده کنید ، در حالی که پوست شما هنوز مرطوب است. قدرت ماندگاری روغن بیشتر از مرطوب کننده ها است و از تبخیر آب از سطح پوست شما جلوگیری می کند. احتمال دیگر پمادهای حاوی ژل نفتی است (وازلین ، آکوافور) که روی پوست می نشیند و ممکن است احساس چربی کنید ، بنابراین ممکن است بخواهید از آنها فقط شب استفاده کنید.
  • از آب گرم استفاده کنید و زمان حمام را محدود کنید : دوش یا حمام طولانی و آب گرم روغن های پوست شما را از بین می برد. حمام یا دوش خود را به پنج تا 10 دقیقه محدود کنید و از آب گرم و نه زیاد گرم استفاده کنید.
  • از صابون های خشک و خشن خودداری کنید : بهتر است از کرم های پاک کننده یا پاک کننده های ملایم پوست و ژل های حمام یا دوش با مرطوب کننده های اضافه استفاده کنید. صابون های ملایم و روغن و چربی اضافه کنید. از شوینده های خوشبو کننده و ضد باکتری ، مواد معطر و الکل خودداری کنید.
  • بلافاصله پس از استحمام از مرطوب کننده ها استفاده کنید : پوست خود را به آرامی با حوله خشک کنید تا مقداری رطوبت باقی بماند. در طی دو دقیقه استحمام ، کرم مرطوب کننده یا پماد استفاده کنید تا رطوبت پوست شما به دام بیفتد. محصولی که روغن پتاسیم در آن یکی از سه ماده اصلی باشد ممکن است بهترین باشد. محصولات حاوی گلیسیرین ، اسید لاکتیک یا اوره نیز ممکن است کمک کنند.
  • از مرطوب کننده استفاده کنید : هوای گرم ، خشک و داخلی می تواند پوست حساس را ایجاد کند و خارش و پوسته پوسته شدن را بدتر کند. یک مرطوب کننده خانگی قابل حمل یا یک دستگاه متصل به کوره شما ، رطوبت را به هوای داخل خانه اضافه می کند. حتماً مرطوب کننده خود را تمیز نگه دارید.
  • پارچه هایی را انتخاب کنید که با پوست شما مهربان باشند : الیاف طبیعی مانند پنبه و ابریشم به پوست شما اجازه می دهد نفس بکشد. اما پشم اگرچه طبیعی است اما حتی می تواند پوست طبیعی را تحریک کند. لباس های خود را با مواد شوینده بدون رنگ و عطر بشویید که هر دو باعث تحریک پوست شما می شوند.