فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  شامپو بعد از دکلره و رنگ

  شامپو بعد از دکلره و رنگ

  شامپو بعد از دکلره و رنگ

  بعد از دکلره و رنگ مو چه شامپویی استفاده کنیم؟

  این روزها بسیاری از خانمها در آستانه سال جدید همگام با نو شدن طبیعت ، چهره ای نو برای خود می آفرینند. یکی از پرکاربردترین اقدامات خانمها در پیشواز بهار، رنگ و لعاب تازه به موهایشان بخشیدن است.

  دکلره و رنگ کردن بخصوص اگر رنگ زیبایی باشد و به چهره فرد خوب بنشیند، تغییر اساسی در زیبایی ایجاد میکند. اما بسیاری از عوامل سبب عمر کوتاه رنگ موها می شود.

  بطوریکه به سرعت درخشش و شفافیت و رنگ اولیه خود را از دست می دهند. یکی از این عوامل استفاده از شامپوهای نامناسب است. در این مطلب بیان می کنیم که شامپو بعد از دکلره و رنگ باید چه خصوصیاتی داشته باشد تا شفافیت و زیبایی اولیه آنها زود از بین نرود.

   انواع شامپو ها کدامند و از کدام شامپو بعد از دکلره و رنگ باید استفاده شود؟

  وقتی به شلف داروخانه ها و فروشگاهها ناه می کنیم با انواع بسیار زیادی از شامپو ها، شامپو بعد از دکلره و رنگ، مواجه می شویم که هر کدام کاربرد خاصی دارند. شاید انتخاب از بین انواع مختلف شامپو با ادعاهای مختلف و گاهی مشترک برای شما نیز دشوار باشد.

  برای انتخاب بهترین شامپو ابتدا خوب است انواع شامپو های موجود در بازار و تفاوت آنها را بدانیم. همچنین بیان می کنیم کدامیک از شامپو بعد از دکلره و رنگ مناسب موهای رنگ شده می باشد.

  1- شامپو بدون سولفات (شامپو سولفات فری)

  به جرات می توان گفت با کیفیت ترین شامپوهای موجود در بازار شامپو بدون سولفات است. سولفات ها مواد شیمیایی هستند که به عنوان مواد پاک کننده در محصولات بهداشتی استفاده می شوند.

  آنها در پاک کننده های خانگی ، شوینده ها و شامپوها یافت می شوند. در شامپو از دو نوع سولفات اصلی استفاده می شود: سدیم لوریل سولفات و سدیم لوره سولفات. هدف این سولفات ها ایجاد کف برای از بین بردن چربی و آلودگی موها است.

  شامپوهای  حاوی سولفات براحتی کف میکند و قدرت شویندگی آنها بالاست در حالیکه شامپو فری سولفات کمتر کف می کنند.

   

  سولفات ها به یک شامپو کمک می کنند تا روغن و کثیفی موها را از بین ببرد. با این حال ، موها برای سالم ماندن باید کمی از رطوبت و روغن طبیعی خود را حفظ کنند.

  سولفات ها ممکن است رطوبت بیش از حد را از بین ببرند و مو را خشک و ناسالم کنند. همچنین ممکن است پوست سر را خشک و مستعد تحریک کنند. بنابراین یک شامپو بدون سولفات بدون از بین بردن رطوبت طبیعی موها و بدون از بین بردن رنگ دانه های موها، آنها را تمیز میکند.

  شامپو فری سولفات یکی از بهترین گزینه ها از شامپو بعد از دکلره و رنگ می‌باشد که باعث حفظ رنگ موها است. متاسفانه ، سولفات ها می توانند انواع مختلف مو را ویران کنند. اگر موهایتان را رنگ کرده اید ، ممکن است بعد از استفاده از شامپوی سولفات دار ، رنگ موهای شما به مرور کمرنگ و کم رنگ تر به نظر برسد.

  بنابراین برای از دست نرفتن رنگ مو و حتی براق شدن رنگ موهایتان ، استفاده از شامپو های بدون سولفات ضروری است.

  2- شامپو ضد ریزش مو

  ریزش شدید مو به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. همانطور که در مقالات قبلی در مورد ریزش مو توضیح دادیم، ریزش مو به دلایلی مانند تغییرات هورمونی، کمبود برخی از ویتامین ها و پروتئین ها و موادی مانند زینک، برخی از بیماریها، مشکلات تیروئیدی، استرس و عوامل ژنتیکی در بدن اتفاق می افتد

  . در رژیم درمان ریزش مو، شامپو کی از محصولاتی است که باید استفاده شود.

   

  در بازار دو نوع شامپو ضد ریزش مو وجود دارد: شامپو ضد ریزش مو بدون سولفات و شامپو ضد ریزش مو حاوی سولفات. شامپو ضد ریزش مو حاوی ترکیباتی مانند کافئین، رزماری، عصاره سویا و نیاسینامید است که به تسریع گردش خون در کف سر کمک می‌کند.

  خونرسانی کامل به فولیکول موها در بهبود مشکل ریزش مو بسیار موثر است. استفاده از شامپو ضد ریزش مو بدون سولفات بخصوص اگر مخصوص بانوان فرموله شده باشد، برای موهای رنگ و دکلره شده بسیار مناسب است.

   

  3- شامپو موهای چرب

  این نوع شامپوها به دلیل قدرت شویندگی بالا برای موهای رنگ شده پیشنهاد نمی شود. شامپو موهای چرب به دلیل استفاده زیاد از سورفاکتانت ها گزینه مناسبی برای موهای رنگ شده و دکلره نمی باشد.

  4- شامپو کودکان

  شامپوهای کودکان نیز به دلیل تنظیم ph شامپو با اشک چشم و عدم استفاده از سورفاکتانت های قوی و سولفات ها، گزینه مناسبی برای موهای رنگ شده و موهای دکلره شده می باشد. شامپو کودکان سبب از بین رفتن سریع رنگ موها نمی شود.

  5- شامپو ضد شوره

  شوره به دلایل مختلفی در سر اتفاق می افتد که ظاهری نامناسب برای موها ایجاد میکند. در مقاله در مورد دلایل ایجاد شوره سر و روشهای درمان شوره سر نکته های مهم و کاملی را بیان کردیم.

  شامپو ضد شوره سر مخصوص کسانی است که مشکل شوره سر دارند و حاوی ترکیباتی مانند پیروکتون اُلامین، اسید سالیسیلیک، عصاره مریم گلی، ویتامین های B3 و B5 ، اسیدهای آمینه می باشد. در صورتیکه مشکل شوره سر ندارید، و موهای رنگ شده و دکلره شده دارید، نیازی به استفاده از شامپو ضد شوره سر ندارید.

   

  6- شامپو نرم کننده ( شامپو بعد از دکلره و رنگ )

  شامپو نرم کننده بر خلاف شامپوهای دیگر نقش پاک کنندگی برای موها ندارد و باعث رطوبت رسانی و نرمی موها می شود. استفاده از شامپو نرم کننده برای موهای رنگ و دکلره شده الزامیست.  از مناسب ترین شامپو بعد از دکلره و رنگ می‌توان به این نوع شامپو ها اشاره کرد.