فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  ویتامین ها و مواد معدنی برای افراد مسن

  ویتامین ها و مواد معدنی برای افراد مسن

  ویتامین‌ها و مواد معدنی دو نوع اصلی از مواد مغذی هستند که بدن شما برای زنده ماندن و سالم ماندن به آنها نیاز دارد. اطلاعاتی در مورد برخی از ویتامین‌های ضروری توصیه شده برای افراد مسن و نحوه دریافت مقدار توصیه شده در رژیم غذایی خود را در ادامه می‌پردازیم.

  ویتامین‌ها به رشد بدن شما کمک می‌کنند. 13 ویتامین ضروری وجود دارد که ویتامین‌های A، C، D، E، K و ویتامین‌های B (تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید پانتوتنیک، بیوتین، B6، B12 و فولات ) اصلی ترین آن‌ها هستند.

  ویتامین‌ها وظایف مختلفی دارند تا به عملکرد صحیح بدن کمک کنند. برخی از ویتامین‌ها به شما کمک می‌کنند در برابر عفونت‌ها مقاومت کنید و اعصاب خود را سالم نگه دارید، در حالی که برخی دیگر ممکن است به بدن شما کمک کنند تا انرژی خود را از غذا دریافت کند یا به لخته شدن خون به درستی کمک کند. با پیروی از دستورالعمل‌های غذایی، بیشتر این ویتامین‌ها را به اندازه کافی از غذا دریافت خواهید کرد.

  مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی نیز به عملکرد بدن شما کمک می‌کنند. مواد معدنی عناصری هستند که بدن ما برای عملکرد به آنها نیاز دارد و می‌توان آنها را روی زمین و در غذاها یافت. برخی از مواد معدنی مانند ید و فلوراید فقط در مقادیر بسیار کم مورد نیاز هستند. سایرین مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم در مقادیر بیشتری مورد نیاز هستند. همانند ویتامین‌ها، اگر رژیم غذایی متنوعی داشته باشید، احتمالاً به اندازه کافی از اکثر مواد معدنی دریافت خواهید کرد.

  ویتامین ها و مواد معدنی برای افراد مسن

  چگونه می‌توانم ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز خود را دریافت کنم؟

  معمولا بهتر است مواد مغذی مورد نیاز خود را به جای قرص، از غذا دریافت کنید. دلیل آن این است که غذاهای غنی از مواد مغذی حاوی چیزهای دیگری مانند فیبر هستند که برای شما مفید هستند. اکثر افراد مسن می‌توانند تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را از غذاها دریافت کنند. اما اگر مطمئن نیستید، همیشه با پزشک خود یا یک متخصص تغذیه صحبت کنید تا متوجه شوید که آیا ویتامین یا مواد معدنی مهمی را از دست داده اید یا خیر. پزشک یا متخصص تغذیه شما ممکن است یک ویتامین یا مکمل غذایی را توصیه کند.

  مهم است بدانید که برخی از مکمل‌ها می‌توانند عوارض جانبی داشته باشند، مانند افزایش خطر خونریزی پس از آسیب یا تغییر پاسخ شما به بیهوشی در طول جراحی. مکمل‌ها همچنین می‌توانند با برخی داروها به گونه‌ای تداخل داشته باشند که ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. به عنوان مثال، ویتامین K می‌تواند توانایی وارفارین رقیق کننده معمول خون را برای جلوگیری از لخته شدن خون کاهش دهد. اگر نیاز به مکمل رژیم غذایی خود دارید، پزشک یا داروساز می‌تواند به شما بگوید چه مکمل‌ها و دوزهایی برای شما بی خطر هستند.

  هنگامی که به دنبال مکمل‌هایی برای خرید هستید، ممکن است از تعداد گزینه‌های موجود در داروخانه یا فروشگاه مواد غذایی غافل شوید. به دنبال مکملی باشید که حاوی ویتامین یا مواد معدنی مورد نیاز شما بدون مواد غیر ضروری دیگر باشد. برچسب را بخوانید تا مطمئن شوید که دوز خیلی زیاد نیست. از مصرف مکمل‌های حاوی مگادوز خودداری کنید. مقدار بیش از حد برخی از ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌تواند مضر باشد.