فرم پذیرش نمایندگی

جهت دریافت نمایندگی فروش، فرم زیر را پرکرده و ارسال نمائید تا با شما تماس گرفته شود

  آرایش سمی چیست؟

  آرایش سمی چیست؟

  آرایش سمی چیست؟

  واقعاً چقدر در مورد مواد آرایشی خود می‌دانید؟ ریمل، کانسیلر یا برق لب مورد علاقه خود را مرور می‌کنید و ممکن است فهرستی طولانی از مواد تشکیل دهنده آن‌ها پیدا کنید. چگونه می‌دانید که آنها مطمئن هستند؟ برای دریافت جزئیات در مورد چگونگی تشخیص اینکه آیا آرایش شما دارای مواد سمی است یا خیر همراه ما باشید.

  آرایش سمی چیست؟

  ربکا دالیمور، بنیانگذار برند مراقبت از پوست طبیعی Scintilla، می‌گوید وقتی مردم در مورد آرایش سمی صحبت می‌کنند، اغلب به مواد غیر طبیعی اشاره می‌کنند. با این حال، این تنها بخشی از داستان است. او توضیح می‌دهد: درک این نکته مهم است که غیرسمی بودن همیشه به معنای طبیعی نیست، زیرا ترکیبات طبیعی بسیاری وجود دارند که می‌توانند در سطوح خاصی برای انسان سمی باشند. دالیمور می‌گوید آنچه که یک ماده را واقعاً سمی می‌کند، میزان جذب عمیق آن از طریق پوست است.

  در حالی که برخی از محصولات از طریق اپیدرم (لایه اول پوست) عبور نمی‌کنند، مواد دیگر نسبتاً سریع از طریق تمام لایه‌های پوست جذب می‌شوند و وارد جریان خون می‌شوند. مطالعه‌ای در سال 1984 نشان داد میانگین 64 درصد میزان جذب پوست هنگام استفاده از حلال‌هایی مانند تولوئن و زایلن که در برخی از محصولات مراقبت از پوست و آرایش یافت می‌شوند.

  در همین حال، یک مطالعه در سال 2008 شامل 20 دختر نوجوان نشان داد که هر شرکت کننده به طور متوسط ​​13 ماده شیمیایی تغییر دهنده هورمون در بدن خود دارد. به گفته دالیمور، این موادی هستند که به راحتی جذب می‌شوند، ما می‌خواهیم دوچندان مطمئن شویم که سمی نیستند.

  آرایش سمی چه آسیبی می تواند به بدن بزند؟

  مواد سمی آرایش فقط برای پوست مضر نیستند. آنها می‌توانند در داخل بدن نیز تأثیر بگذارند. دالیمور می‌گوید: «به‌طور گسترده‌ترین تأثیرات گزارش‌شده آرایش سمی و محصولات مراقبت از پوست، ایجاد سرطان، عدم تعادل هورمونی و مشکلات باروری، در کنار بیماری‌هایی مانند آسم، اگزما یا درماتیت است». او معتقد است که اثرات جدی‌تر، مانند ایجاد سرطان، تغییرات هورمونی و مشکلات باروری، اغلب نتیجه استفاده طولانی مدت و منظم از برخی محصولات سمی است.

  او می‌گوید: «استفاده گاه‌گاهی از رژ لب یا عطر حاوی آن‌ها نباید باعث مشکلات عمده سلامتی شود. با این حال، بسیاری از اثرات هنوز ناشناخته است. دالیمور توضیح می‌دهد: «تحقیق در مورد سمیت بسیاری از مواد آرایشی هنوز نسبتاً جدید است، اما با گذشت زمان، ما درک واضح‌تری از این آسیب‌ها خواهیم داشت.»

  از چه مواد آرایشی باید دوری کنیم؟

  یک لیست طولانی از مواد موجود در لوازم آرایشی وجود دارد که احتمالاً نمی‌خواهید آنها را در نزدیکی پوست خود قرار دهید. در واقع، به گفته دکتر ناجیا شیخ، بنیانگذار کلینیک One Skin، بیش از 1300 ماده شیمیایی برای استفاده در لوازم آرایشی در اتحادیه اروپا به دلیل وجود سؤال در مورد ایمنی آنها ممنوع شده است. او می‌گوید که در مقایسه، ایالات متحده تنها 11 مورد را ممنوع کرده است.

  یک مطالعه در سال 2021 نشان داد که بسیاری از لوازم آرایشی رایج دارای سطوح بالایی فلوئور هستند (همچنین به عنوان PFA شناخته می‌شود) که با مشکلات باروری، سرطان‌های رایج، اختلال در عملکرد سیستم ایمنی و موارد دیگر مرتبط است. محققان دریافتند که 82 درصد از ریمل‌های ضدآب که آزمایش کردند حاوی حجم بالایی از این ماده مضر بودند. شصت و سه درصد از فونداسیون‌ها و 62 درصد از رژ لب‌های مایع نیز سطح فلوئور بالایی داشتند.